Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

21.5.2018Vlašimští policisté zajistili starý gramofon, nevědí ale, komu patří

BENEŠOVSKO – Právoplatný majitel se jim může kdykoliv přihlásit. Musí ale řádně doložit své vlastnictví.

15.5.2018Přes bariéry s policií

BENEŠOVSKO – Přijďte si zasportovat a zároveň pomoct dobré věci.

10.5.2018Tři mladíci nejspíše pustili ze schodů plechový disk, který se zastavil až nárazem do zaparkovaného osobního vozidla

Vzhledem k tomu, že osoby jsou podezřelé z trestného činu, žádáme tak širokou veřejnost o pomoc při jejich ztotožnění.

19.4.2018Při placení odcizenou platební kartou zachytily nainstalované kamery v jednou z obchodních domů několik osob

Čerčanští policisté řeší další případ neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pachateli tak hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Tři mladíci nejspíše pustili ze schodů plechový disk, který se zastavil až nárazem do zaparkovaného osobního vozidla

Policie ČR, ú.o. Benešovbb

Vzhledem k tomu, že osoby jsou podezřelé z trestného činu, žádáme tak širokou veřejnost o pomoc při jejich ztotožnění.

Již od března řeší vlašimští policisté poškození osobního vozidla, ke kterému došlo 8. března mezi třetí a čtvrtou hodinou odpolední. Tři osoby – muži si na chodníku u panelového domu v ulici Prokopova ve Vlašimi hráli s plechovým diskem. V jednom okamžiku tento disk pustili z betonových schodů na přilehlé parkoviště, kde byla zaparkovaná auta. Rozkutálený disk narazil do jednoho z nich. Náraz do osobního vozidla tovární značky Škoda Fabia způsobil promáčklinu u prahu a několik rýh na laku vozidla.

Krátce po činu kamerový systém u obchodního domu ve Vlašimi zachytil tři osoby. Provedeným šetřením policisté zjistili, že by se mohlo jednat právě o mladíky, kteří si hráli s diskem a pustili ho ze schodů na vozidlo. Jeden z chlapců má na sobě černou mikinu s kapucí. Tu má nasazenou na hlavě. Přes mikinu má šedivou bundu. Na nohou má tmavé kalhoty, tmavé boty. Na zádech nese batoh. Vlasy nejspíše blond. Druhý chlapec je oblečen do delší hnědé bundy, která má na lemu kapuci kožíšek. Na nohou má tmavě modré kalhoty, světlé boty. Také nesl na zádech batoh. Vlasy krátké hnědé. Třetí muž má na sobě hnědou bundu, tmavé kalhoty. Obut je do tmavých bot s bílým vzorem. Má hnědé krátké vlasy. I třetí chlapec nese na zádech batoh. Všechny tři osoby můžou být vysoké zhruba 170 cm a mají mladistvý vzhled.

Vzhledem k tomu, že osoby jsou podezřelé z trestného činu, žádáme tak širokou veřejnost o pomoc při jejich ztotožnění. Policisté celou věc řeší jako přečin poškození cizí věci. V případě jejich dopadení a odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, zákaz činnosti nebo propadnutí věci. Jakékoliv informace, které by vedly k odhalení totožnosti osob, přijmou policisté osobně na stanici ve Vlašimi, anebo telefonicky na číslech: 974 871 750, 735 785 869. Využít můžete také linku tísňového volání 158. Za spolupráci děkujeme.

nprap. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
10. května 2018

 

Podezřelé osoby2. Podezřelé osoby

publikováno 10.5.2018

Reagujte na článek:

Informace o Vás
:
:
: *
: capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné
vytvořilo Anawe