Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

19.10.2020Opakovaně kradla

Alkohol se jí odcizit nepodařilo, tak zašla do jiné prodejny pro čokolády. 

15.10.2020Vtip, který se rozhodně v době vyhlášeného nouzového stavu nevyplácí

Pachatel odcizil dvě motorové pily. Majiteli nechal omluvný vzkaz. 

7.10.2020Ze stáje zmizela tři sedla

Škoda na odcizení koňských sedel převyšuje částku 80 tisíc korun. 

7.10.2020Alkohol za volant nepatří

Řidiči měli více jak 3 promile alkoholu v dechu. 

Zobrazit vše

Aktuální informace

Bezpečná Vlašim / Aktuální informace

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Další dva dealeři drog čelí obvinění

BENEŠOVSKO – Ženu i muže zadrželi benešovští kriminalisté počátkem března tohoto roku na základě předchozího souhlasu státního zástupce. Nyní jsou oba obviněni z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a hrozí jim 1-5 let za mřížemi nebo peněžitý trest.

7. setkání Policie ČR

Policie ČR, ú.o. Benešov

12. dubna od 17.00 hodin budou v Petroupimi k vidění historická vozidla policejních sborů.
 

Kriminalisté objasnili loňský případ loupežného přepadení pětapadesátileté ženy ve Voticích

BENEŠOVSKO – Pachatelem je teprve devatenáctiletý cizinec, kterého vydala jeho země k trestnímu stíhání do České republiky. Na rozhodnutí soudu nyní čeká ve vazbě.

Na Facebooku vznikla panika. Osádka bílé dodávky má lákat děti na bonbóny.

BENEŠOVSKO – Všechny dostupné informace policie prověřila. Došla ale k závěru, že se žádný takový případ na Benešovsku nestal.

Při dopravně bezpečnostní akci použili policisté dron

BENEŠOVSKO – S jeho pomocí dokumentovali přestupková jednání řidičů motorových vozidel.

Řidič osobního motorového vozidla vjel na železniční přejezd, kde se střetl s právě projíždějícím rychlíkem

BENEŠOVSKO – Svým nezodpovědným jednáním tak ohrozil život nejen svůj, ale i několika desítek dalších lidí, kteří ve vlaku cestovali. Bylo přitom velké štěstí, že nikdo neutrpěl žádné zranění. Předběžná škoda byla vyčíslena na 800 tisíc korun.

Vloupali se do obchodu s elektronikou, žádnou si ale s sebou neodnesli

Policie ČR, ú.o. Benešov

V souvislosti s tímto případem vlašimští policisté pátrají po třech mužích a žádají tak veřejnost o spolupráci.
 

Policisté pátrají po zloději, který z benešovské prodejny odcizil horské jízdní kolo

kolo

BENEŠOVSKO – Krádež přitom provedl velmi sofistikovaně, když předstíral zájem o jeho koupi. S obsluhou se domluvil na tom, že si může kolo projet, pak už se ale nevrátil. Krádeží způsobil škodu bezmála 23 tisíc korun.

Benešovští policisté zatkli mezinárodně hledanou osobu

BENEŠOVSKO – Šestatřicetiletý cizinec neplatil výživné na svoje čtyři děti a ve své zemi nenastoupil výkon trestu odnětí svobody. Policisté jej zastihli přímo na pracovišti v jedné z benešovských firem. Při zatčení se nijak nebránil a spolupracoval s nimi.

Benešovští kriminalisté zadrželi další dva dealery drog

drogy

BENEŠOVSKO – Za distribuci marihuany a pervitinu je vyšetřovatel obvinil z přečinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V případě, že je soud uzná vinnými, hrozí jim 1-5 let za mřížemi nebo peněžitý trest.

Řidič nákladního vozidla s návěsem nezastavil a ujel z místa dopravní nehody

Policie ČR, ú.o. Benešov

Policisté ze skupiny dopravních nehod po řidiči a nákladním vozidle s návěsem pátrají. Prozatím ale nemají mnoho poznatků, proto žádají veřejnost o pomoc a spolupráci.

Slavnostní vyhodnocení sportovně charitativní akce ,,Přes bariéry s policií“. Při té si studenti čtvrtých ročníků měli možnost vyzkoušet fyzické testy, které absolvují všichni uchazeči o práci u policie

Policie ČR, ú.o. Benešov

Do nejlepší první pětice patří také student vlašimského gymnázia. Se svými 76 body byl oceněn jako druhý nejlepší sportovec Středočeského kraje.

Do restaurace v Čechticích se vloupali dva neznámí pachatelé

foto

BENEŠOVSKO – Odnesli si odsud cigarety a peníze na hotovosti a celkem tak způsobili škodu za bezmála 27 tisíc korun. Pokud budou dopadeni a odsouzeni, hrozí jim za krádež až 2 roky za mřížemi.

Do restaurace v Čechticích se vloupali dva neznámí pachatelé

foto

BENEŠOVSKO – Odnesli si odsud cigarety a peníze na hotovosti a celkem tak způsobili škodu za bezmála 27 tisíc korun. Pokud budou dopadeni a odsouzeni, hrozí jim za krádež až 2 roky za mřížemi.

V souvislosti se střetem vozidla a chodce u Týnce nad Sázavou hledají kriminalisté další případné svědky

BENEŠOVSKO – Potřebovali by zjistit především to, co se dělo před nehodou, v jakých místech a v jakou dobu se sedmačtyřicetiletý muž, který byl následně sražen, pohyboval a zda se mu případně nevyhýbala nějaká vozidla.

Za necelých 24 hodin policisté zadrželi muže, který s nožem v ruce vyhrožoval smrtí v benešovské prodejně

Policie ČR, ú.o. Benešov

Tímto jednáním se dopustil přečinu nebezpečné vyhrožování. Za mřížemi tak může strávit až jeden rok.
 

Čtyřiapadesátiletá žena z Benešovska několik let pěstovala marihuanu, soud jí za to uložil peněžitý trest

Policie ČR, ú.o. Benešov

Sama byla pravidelnou uživatelkou této drogy a potřebovala také peníze. Návod, potřebné vybavení na pěstování rostlin a také kupce si obstarala přes internet. 

Počet dopravních nehod na Benešovsku za loňský rok mírně klesl

Policie ČR, ú.o. Benešov

Přibylo ale mrtvých a těžce zraněných, vzrostl i počet nehod pod vlivem alkoholu. 

Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8