Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

6.5.2021Muž pokácel a odcizil 27 modřínů

BENEŠOVSKO- Policisté již mají podezřelého muže 

6.5.2021Šestatřicetiletý muž skončil za mřížemi

BENEŠOVSKO- Výčet jeho trestné činnosti je opravdu pestrý 

6.5.2021Šestatřicetiletý muž skončil za mřížemi

BENEŠOVSKO- Výčet jeho trestné činnosti je opravdu pestrý 

24.3.2021Trojice zlodějů si vyslechla obvinění

Již v minulosti se dopouštěli hlavně majetkové trestné činnosti 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Akce s krycím názvem ,,REPETE“

Policie ČR, ú.o. Benešov

Kriminalistům se úspěšně podařilo odhalit hned několik distributorů drog na okrese Benešov.

V posledních dnech proběhla na Benešovsku zdařilá rozsáhlá policejní akce. Kriminalisté svým operativním šetřením a důsledným dokumentováním veškerých získaných informací ohledně osob pohybujících se na poli drogové kriminality zrealizovali akci pod názvem ,,REPETE“. Na prověřování se dlouhodobě podíleli kriminalisté z územního odboru Benešov. Vzhledem k povaze trestné činnosti provedli zadržení podezřelých policisté ze středočeské zásahové jednotky.

V rámci opatření byli zadrženi čtyři dealeři drog. Ihned po jejich zadržení probíhaly domovní prohlídky bytových i nebytových prostor. Při těchto prohlídkách se kriminalistům podařilo zajistit větší finanční obnos, pohybující se v řádech desetitisíců, který by mohl pocházet ze samotné trestné činnosti. Při domovních prohlídkách byly dále zajištěny omamné a psychotropní látky, zejména marihuana a pervitin a mimo jiné i další věci, které používají uživatelé drog pro jejich aplikaci.

Hlavním aktérem byl osmatřicetiletý muž, který na území města Benešov, Týnec nad Sázavou, Vlašim a dalších místech okresu Benešov poskytoval za úplatu či protislužby koncovým uživatelům omamné a psychotropní látky, především pervitin a marihuanu. Tyto látky si obstarával od dalších osob, které jsou v tomto případě rovněž obviněny. Obviněný muž si část omamných a psychotropních látek ponechával také pro svou vlastní potřebu, jelikož je jejich dlouholetým uživatelem. Policistům je muž velmi dobře znám, neboť za páchání drogové kriminality ho v minulosti vyšetřovali již několikrát, naposledy v roce 2015.

Všechny čtyři zadržené muže kriminalisté obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V případě odsouzení za tuto trestnou činnost, hrozí dealerům trest odnětí svobody v rozmezí 1 až 5 let, peněžitý trest, nebo propadnutí majetku. Osmatřicetiletému muži hrozí trest až do výše 10 let, neboť byl za drogovou trestnou činnost v minulosti již odsouzen.

Všichni obvinění jsou stíháni vazebně.

prap. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
11. července 2017

publikováno 12.7.2017