Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

18.12.2018Řidič osobního vozidla na silnici č. I/3 při předjíždění porazil sloupek, který poté přistál na nákladním vozidle

Řidič na místě nehody nesetrval, policisté tak žádají veřejnost o pomoc a spolupráci. 

7.12.2018Benešovští kriminalisté odhalili varnu pervitinu, drogu vyráběla žena

BENEŠOVSKO – Ta si za to počátkem prosince tohoto roku vyslechla obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a hrozí jí až pět let za mřížemi nebo peněžitý trest.

7.12.2018Dopravně bezpečnostní akce na Benešovsku

V souvislosti s mikulášskými akcemi se policisté zaměřovali zejména na řidiče motorových vozidel, zda neusedli za volant pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek

BENEŠOVSKO – Kontrolovali ale i dodržování ostatních ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích, a to nejen ze strany řidičů, ale i ostatních účastníků silničního provozu.

28.11.2018Policisté kontrolovali chodce a cyklisty, zda jsou mimo obec označeni reflexními prvky

Všichni kontrolovaní byli řádně označeni. Navíc dostali reflexní pásky a šle jako prevenci pro příště.

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Benešovští kriminalisté odhalili varnu pervitinu, drogu vyráběla žena

BENEŠOVSKO – Ta si za to počátkem prosince tohoto roku vyslechla obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a hrozí jí až pět let za mřížemi nebo peněžitý trest.

Drogu pervitin připravovala šestatřicetiletá žena z Prahy v prostorách neobydleného domu v malé obci na Příbramsku na jaře a v létě tohoto roku. Léky obsahující prekursor potřebný k výrobě této drogy si zakoupila v Polsku, u nás si poté ještě opatřila další nezbytné pomůcky jako například barely, laboratorní sklo a chemikálie. V prvním případě vyrobila více než 20g drogy, kterou užila pro svoji potřebu. Ve druhém případě však přípravu pervitinu nedokončila. Bála se, že by mohla být vyzrazena, a tak zavolala svému jednatřicetiletému známému, aby jí z domu pomohl odvézt nějaké věci. Tady ale během stěhování vznikl požár, který se dvojici naštěstí podařilo uhasit. Událost přitom neoznámili ani hasičům, ani policii. Protože ale muž při zásahu utrpěl četné popáleniny, musela mu žena nakonec přivolat zdravotnickou záchrannou službu. Teprve poté byli o celé věci informováni také policisté. Ti se však ani od jednoho z aktérů nedozvěděli, jak ke zraněním vlastně došlo, výpovědi obou se značně rozcházely. V okamžiku, kdy zjistili, že dotyčná byla v minulosti odsouzena za výrobu a distribuci omamných a psychotropních látek, pojali podezření, že by se v domě mohly vyrábět drogy. Tento poznatek proto obratem předali svým kolegům z benešovské kriminální služby, kteří se touto problematikou zabývají.

  1. provedli příslušná šetření a také ohledání místa činu. V rámci toho zjistili, že ve zmíněném domě skutečně hořelo. Navíc zadokumentovali i celou řadu kriminalistických stop, které ukazovaly na to, že se zde připravovaly drogy. Odborné vyjádření kolegů z oddělení kriminalistické techniky a expertíz - odvětví chemie pak potvrdilo, že šlo konkrétně o pervitin. Po provedení všech nezbytných úkonů a shromáždění důkazních materiálů proto kriminalisté počátkem prosince tohoto roku sdělili této šestatřicetileté ženě obvinění z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což jí hrozí až pět let za mřížemi nebo peněžitý trest. Vyšetřována je ale prozatím na svobodě.

por. Bc. Eva Stulíková

tisková mluvčí

P ČR Benešov

6. prosince 2018

 

https://www.policie.cz/clanek/benesovsti-kriminaliste-odhalili-varnu-pervitinu-drogu-vyrabela-zena.aspx

publikováno 7.12.2018
vytvořilo Anawe