Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

14.8.2019Vloupal se do odstavených pracovních strojů

V případě odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dvě léta.

13.8.2019Sázavští policisté pátrají po muži, který se mohl dopustit majetkové trestné činnosti

K vloupání do vozidla došlo v Sázavě, v ulici Nádražní.

9.8.2019Opakovaně kradli v obchodních domech ve Vlašimi

Odcizili několik lahví alkoholu a čokolády.

1.8.2019Benešovští kriminalisté pátrají po patnáctileté dívce

Naposledy byla viděna v Čerčanech na Benešovsku.

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Benešovští kriminalisté pátrají po patnáctileté dívce

Policie ČR, ú.o. Benešovbb

Naposledy byla viděna v Čerčanech na Benešovsku.

Od včerejšího dne, tedy od 31. července, pátrají benešovští kriminalisté po patnáctileté dívce, která je v současné době umístěna v dětském domově. Svou povolenou vycházku trávila u své pěstounské rodiny v Čerčanech. Pohřešovanou naposledy viděla její pěstounská matka téhož dne kolem 15:15 hodin v místě jejího trvalého bydliště v Čerčanech. Dívka, po které pátrají kriminalisté, měla jít údajně doprovodit své přátelé na nádraží v Čerčanech. Pohřešovaná ještě ten den komunikovala se svojí rodinou přes mobilní telefon s tím, že přijede domů následující den ráno, což se ale nestalo.

Patnáctiletá dívka vypadá starší, než ve skutečnosti je, zhruba na 16 – 17 let. Pohřešovaná je štíhlé postavy, vysoká zhruba 155 - 160 cm. Váži přibližně 47 kg. Má světle hnědé vlasy střižené pod ramena a černohnědé oči. Na levé ruce, mezi palce a ukazovákem, má vytetovaný křížek o velikosti 1x1 cm. V době odchodu z domova na sobě měla modré roztrhané džíny, chlupatou světle hnědou mikinu s kapucí, černé boty s růžovým nápisem Nike.

souvislosti s tímto případem se kriminalisté obracejí na širokou veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci. Jakékoliv poznatky k pohřešované nezletilé dívce, prosím, neprodleně sdělte na telefonní číslo: 974 871 531, anebo 974 871 511. Využít také můžete tísňovou linku 158.


nprap. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
1. srpna 2019

publikováno 1.8.2019

Reagujte na článek:

Informace o Vás
:
:
: *
: capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné
vytvořilo Anawe