Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

15.1.2021Pátráme po podezřelých osobách

První novoroční víkend vyjížděli vlašimští policisté k případu odcizení dvou jízdních kol. 

22.12.2020Kriminalistům se podařilo odhalit další drogové dealery

Muž a žena na Vlašimsku distribuovali marihuanu, pervitin a další omamné a psychotropní látky.

16.12.2020Odcizení mobilní toalety

Oznamovatelka k nahlášení krádeže využila POL POINT. 

14.12.2020Pokusil se odcizit vozidlo

 V případě dopadení a uznání viny hrozí pachateli až osm let za mřížemi. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Benešovští kriminalisté společně s policisty ze zásahové jednotky zadrželi drogového dealera

Policie ČR, ú.o. Benešov

 Marihuanu a pervitin nabízel na území Vlašimi. Soud ho za to odsoudil k více jak třem letům za mřížemi. 

Do zájmu kriminalistů z benešovského TOXI týmu se během několika posledních měsíců dostal třicetišestiletý muž z Vlašimska. Podrobným rozpracováním případu kriminalisté zjistili, že se tento muž pohybuje na poli drogové kriminality. U svých pravidelných dodavatelů v Praze a na území města Vlašimi si obstarával marihuanu a pervitin. Ve Vlašimi poté tyto omamné a psychotropní látky dále distribuoval koncovým uživatelům, a to nejméně od poloviny roku 2018. Kriminalisté také zjistili, že muž v souvislosti s distribucí drog není žádným nováčkem. Za tuto trestnou činnost byl již v minulosti pravomocně odsouzen.

V rámci důsledného operativního šetření, dokumentování všech poznatků a vyhodnocení důležitých informací kriminalisté muže na základě předchozího souhlasu se zadržením, které vydalo Okresní státní zastupitelství v Benešově, na podzim v roce 2019 zadrželi. Samotné zadržení vzhledem k povaze trestné činnosti provedli policisté ze středočeské zásahové jednotky. Kriminalisté následně muže obvinili ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, stíhán byl vazebně. Muž byl již pravomocně odsouzen. Soud ho za tuto trestnou činnost odsoudil k trestu odnětí svobody v trvání tří let a šesti měsíců.

Video ze zásahu si můžete prohlédnout na facebooku Bezpečné Vlašimi ZDE

Toxi Benešov - logo

O další úspěšné akci benešovského TOXI týmu a středočeské zásahové jednotky se můžete dozvědět na tomto odkazu.

por. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
13. srpna 2020

publikováno 13.8.2020