Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

24.3.2021Trojice zlodějů si vyslechla obvinění

Již v minulosti se dopouštěli hlavně majetkové trestné činnosti 

5.2.2021Profesionální práce psovodů a služebního psa jménem Hasko

Nyní již obviněného muže z přepadení benzinky ve Vlašimi vypátrali a zadrželi téměř hodinu a půl od oznámení. 

3.2.2021Vloupání do 4 vozidel

Poškozením vozidel a odcizením věcí z nich způsobil škodu téměř 50 tisíc korun. 

4.2.2021O dentální hygienu jim nejspíše nešlo

Pátráme po čtyřech mužích, kteří jsou podezřelí z krádeže zboží. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Benešovští policisté pátrají po ženě, která v obchodním domě odcizila kabelku s věcmi

Policie ČR, ú.o. Benešov

Způsobila tak škodu téměř 10 tisíc korun. Nyní je podezřelá z přečinů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. 

K odcizení dámské kabelky a věcí v ní došlo dne 21. května letošního roku v jednom z obchodních domů v Benešově v 16:26 hodin. V této době zde nakupovala žena, která měla zavěšenou kabelku na nákupním vozíku. Od vozíku se nijak nevzdalovala, ale sklonila se k prodejnímu regálu a právě tuto chvíli využila jiná žena k jejímu odcizení. Podezřelá žena využila nepozornosti nakupující ženy a v nestřeženou chvíli kabelku z nákupního vozíku vzala a odešla s ní z prodejny pryč. V kabelce dále byla peněženka s penězi a platební kartou, doklady, klíče a také mobilní telefon výrobní značky Samsung modelové řady Galaxy s označením J5.

Případem se zabývají benešovští policisté, kteří mají k dispozici kamerové záznamy. Nainstalované kamery totiž zachytily protiprávní jednání i podobu podezřelé ženy. Doposud se ale policistům ženu nepodařilo vypátrat, proto se obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci. Pátrají po ženě, která je nižšího vzrůstu (150 cm – 160 cm), středně silné postavy a pravděpodobně tmavší pleti. Má dlouhé černé vlasy v culíku a na hlavě červenou kšiltovku, která má vepředu nad kšiltem žlutý znak Ferrari. Na sobě má bílé triko s krátkým rukávem. Vepředu na triku je logo značky MK. Na nohou má modré přiléhavé kaloty, pravděpodobně džíny, anebo džínové legíny. Obuta je do nízkých šedých bot. Na krku má řetízek s přívěskem ze žlutého kovu. Jakékoliv informace, které by mohly vést k objasnění případu, dělte prosím policistům obvodní

ho oddělení P ČR Benešov na telefonní číslo: 974 871 700, nebo 602 261 508.  Využít můžete také linku tísňového volání 158. Děkujeme.

nprap. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
3. června 2019

 

Podezřelá žena - foto č. 1Podezřelá žena - foto č. 2Podezřelá žena - foto č. 3

publikováno 3.7.2019

Reagujte na článek:

Informace o Vás
:
:
: *
: capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné