Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

6.5.2021Muž pokácel a odcizil 27 modřínů

BENEŠOVSKO- Policisté již mají podezřelého muže 

6.5.2021Šestatřicetiletý muž skončil za mřížemi

BENEŠOVSKO- Výčet jeho trestné činnosti je opravdu pestrý 

6.5.2021Šestatřicetiletý muž skončil za mřížemi

BENEŠOVSKO- Výčet jeho trestné činnosti je opravdu pestrý 

24.3.2021Trojice zlodějů si vyslechla obvinění

Již v minulosti se dopouštěli hlavně majetkové trestné činnosti 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Blíží se Památka zesnulých, policie upozorňuje na možná úskalí spojená zejména s návštěvou hřbitovů a dalších pietních míst

Blíží se Památka zesnulých, policie upozorňuje na možná úskalí spojená zejména s návštěvou hřbitovů a dalších pietních míst

BENEŠOVSKO – Právě v tomto období dochází k častým krádežím, lidé by měli být obezřetní.

Dušičky připadají letos na čtvrtek 2. listopadu. Lidé budou v tomto období ve větší míře navštěvovat hřbitovy a další pietní místa, aby zavzpomínali na své drahé zesnulé. Převážná většina z nich sem zavítá pravděpodobně o víkendu. S tím počítá i policie, která v nadcházejících dnech do okolí těchto míst zaměří svůj zvýšený dohled. Hlavní zodpovědnost je ale na lidech samotných. Přestože budou zaneprázdněni například úpravou hrobů, zapalováním svíček, apod., neměli by nechávat bez dozoru také své osobní věci, a to ani na malou chvíli. Vždy by totiž měli mít na paměti, že se může objevit potencionální zloděj, který by je mohl ve vteřině okrást. To samé platí i pro řidiče motorových vozidel, kteří parkují v okolí hřbitova. Každá volně odložená věc může být pro zloděje lákadlem, ať už se jedná například o kabelku, mobilní telefon, ale i obyčejnou igelitovou tašku. V žádném případě také není vhodné, nechávat jakékoliv doklady třeba v palubní přihrádce. Čím obezřetnější zkrátka budeme, tím můžeme podobné nepříjemné situaci předejít. V případě, že se tak nestane, je nutné okamžitě vyrozumět policii, nejlépe na lince tísňového volání 158.

 

Období dušiček bývá často spojeno se sychravým, či jinak nepříznivým počasím. Na to by měli myslet zejména tzv. „sváteční řidiči“, kteří vyjíždějí jen zřídka a nemají zcela zažité správné řidičské dovednosti. Právě oni se tak mohou paradoxně stát viníky zbytečné dopravní nehody. Obezřetnost je ale na místě i u ostatních účastníků silničního provozu. Také proto budou v pohotovosti i dopravní policisté, kteří na ně budou dohlížet více než obvykle. Zaměří se například na zákaz požívání alkoholu a jiných drog před a během jízdy, dodržování stanovené rychlosti, povinnost použití bezpečnostních pásů, apod.

 

Přestože je Památka zesnulých poklidný svátek, dbejte na své bezpečí nejen při návštěvě pietních míst, ale i při pohybu v silničním provozu.     

 

por. Bc. Eva Stulíková

tisková mluvčí      

P ČR Benešov

26. října 2017

publikováno 26.10.2017