Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

3.4.2020Okolnosti události, která vznikla na silnici č. I/3, jsou dosud nejasné

BENEŠOVSKO – Policisté hledají svědky.

3.4.2020I nadále kontrolujeme dodržování opatření ve vyhlášeném nouzovém stavu

KRAJ - Už více jak dva týdny trvá na území republiky nouzový stav kvůli boji s novým typem koronaviru. Složkám Integrovaného záchranného systému, tedy i policistům, vyvstaly ruku v ruce s touto situací i nové povinnosti. 

1.4.2020Odcizil zubní kartáčky za více jak šestnáct tisíc korun

Při krádeži muže zachytily nainstalované kamery. Policisté žádají veřejnost o spolupráci. 

24.3.2020Policisté pátrají po mužích, kteří se vloupali do areálu plaveckého bazénu

Jejich jednání zachytily nainstalované kamery. Policisté tak žádají veřejnost o pomoc a spolupráci.

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Činnost Policie ČR v průběhu nouzového stavu

Policie ČR, ú.o. Benešovbb

Řešení každodenních agend a snížení rizika šíření nákazy. 

Policejní prezident brig. gen. Jan Švejdar včera pro policisty vydal doporučující stanovisko upravující režim výkonu službu v celé České republice. Jeho primárním cílem je minimalizovat kontakt příslušníků policie s občany při řešení běžné každodenní agendy, za kterou lze považovat například silniční kontroly či prověřování společensky málo nebezpečných přestupků. Tímto stanoviskem Policie ČR v žádném případě nerezignuje na své úkoly vyplývající ze zákona, pouze tím reagujeme na aktuální situaci, která v ČR panuje.

Policisté budou i nadále plnit své úkoly, budou pokračovat v dohledu nad veřejným pořádkem a bezpečností a plynulostí silničního provozu a samozřejmě v žádném případě nebude jakkoliv ohroženo vyšetřování trestních věcí. Minimalizace fyzického kontaktu policistů s občany je jedním z mnoha preventivních opatření, kterým se snažíme přispět k zamezení šíření infekčního onemocnění COVID-19. 

Zároveň budou policisté a kriminalisté důsledně zohledňovat fakt, že spáchání určitých trestných činů v době nouzového stavu země je okolností podmiňující použití vyšší trestní sazby. Naší prioritou zůstává dohlížení nad vnitřní bezpečností země a v žádném případě nehrozí, že by bylo jakkoliv ohroženo vyšetřování již oznámených či budoucích trestných činů. Snížení frekvence kontaktů mezi policisty a občany nepovažujeme za ohrožení bezpečnosti země a apelujeme na osobní odpovědnost všech obyvatel, protože jen tak můžeme být tam, kde nás je nyní nejvíce třeba.

V souvislosti s tím žádáme veřejnost, aby policejní služebny osobně (tj. „fyzicky“) navštěvovala pouze ve věcech, které nesnesou odkladu. Každé místní či obvodní oddělení má veřejně uvedené telefonické kontakty, prostřednictvím kterých se lze s policisty spojit, seznámit je se svým problémem či žádostí a individuálně se domluvit na dalším postupu. K této výzvě přistupujeme proto, že policejní služebny jsou často místem s poměrně velkou fluktuací osob a jakékoliv snížení návštěvních kapacit může pomoci efektivně snížit případné riziko šíření viru.

Děkujeme za pochopení. Jsme v tom společně!

plk. Ondřej Moravčík
Tiskový mluvčí - Policejní prezidium ČR
15. března 2020

publikováno 16.3.2020
vytvořilo Anawe