Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

24.3.2021Trojice zlodějů si vyslechla obvinění

Již v minulosti se dopouštěli hlavně majetkové trestné činnosti 

5.2.2021Profesionální práce psovodů a služebního psa jménem Hasko

Nyní již obviněného muže z přepadení benzinky ve Vlašimi vypátrali a zadrželi téměř hodinu a půl od oznámení. 

3.2.2021Vloupání do 4 vozidel

Poškozením vozidel a odcizením věcí z nich způsobil škodu téměř 50 tisíc korun. 

4.2.2021O dentální hygienu jim nejspíše nešlo

Pátráme po čtyřech mužích, kteří jsou podezřelí z krádeže zboží. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Další Pol Point v Přerově nad Labem

Policie ČR, ú.o. Benešov

Ve Středočeském kraji je k dispozici občanům již třetí Pol Point – tentokrát v Přerově nad Labem.

V měsíci dubnu zprovoznilo vedení středočeské policie, za významného přispění a vstřícnosti starosty obce Přerov nad Labem, již třetí bezkontaktní technické zařízení pro občany – Pol Point. Bezobslužnou bezkontaktní místnost mohou občané navštívit přímo v objektu Obecního úřadu Přerov nad Labem.

Prostřednictvím videokonferenční jednotky umístěné v Pol Pointu mohou lidé podat jakékoliv oznámení o spáchání trestného činu či poskytnout informace o protiprávním jednání (vyjma toho, které z důvodu ochrany života a zdraví nesnese odkladu – pro tyto případy i nadále slouží tísňová linka Policie ČR 158), podat vysvětlení na žádost jakéhokoliv policejního orgánu nejen v rámci Středočeského kraje, ale i na žádost ostatních policejních služeb v rámci celé České republiky.Pol Point - Přerov n/Labem

Nově zřízený Pol Point v Přerově nad Labem je občanům k dispozici po telefonické domluvě na čísle: 325 565 274. Provoz je každodenní, a to v následujících časech:

  • v pondělí a ve středu - od 9:00 do 16:00 hodin
  • v úterý, ve čtvrtek a v pátek – od 9:00 do 13:00 hodin

Pol Pointy ve Středočeském kraji

Pol Point – ojedinělý projekt v České republice – byl spuštěn v rámci pilotního projektu vedením středočeské policie počátkem února 2020. První bezkontaktní bezobslužná místnost, uvnitř které občan komunikuje „na dálku“ s policistou prostřednictvím videokonferenční jednotky, byl otevřenv atraktivní a turisty hojně navštěvované oblasti Karlštejna. Pol Point byl zřízen přímo v budově obvodního oddělení Karlštejn.

Druhá bezkontaktní místnost je k dispozici občanům v budově městské policie v Lysé nad Labem a Přerov nad Labem je v krátké době již třetím otevřeným Pol Pointem, kde mohou občané novým alternativním způsobem komunikovat s policií. Tento Pol Point je umístěn přímo v budově obecního úřadu.

Více informací o pilotním projektu k dispozici zde.

mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
KŘP Středočeského kraje
5. května 2020

Pol Point - Přerov n/Labem

publikováno 5.5.2020