Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

24.3.2021Trojice zlodějů si vyslechla obvinění

Již v minulosti se dopouštěli hlavně majetkové trestné činnosti 

5.2.2021Profesionální práce psovodů a služebního psa jménem Hasko

Nyní již obviněného muže z přepadení benzinky ve Vlašimi vypátrali a zadrželi téměř hodinu a půl od oznámení. 

3.2.2021Vloupání do 4 vozidel

Poškozením vozidel a odcizením věcí z nich způsobil škodu téměř 50 tisíc korun. 

4.2.2021O dentální hygienu jim nejspíše nešlo

Pátráme po čtyřech mužích, kteří jsou podezřelí z krádeže zboží. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Dětské dopravní hřiště v zámeckém parku

policie2

Již po šesté se na jeden den v květnu proměnila část zámeckého parku ve Vlašimi v Dětské dopravní hřiště.

 

Velké přípravy vyvrcholily dne 18.5.2017 v 9:00 hodin, kdy na okraj parku dorazily první třídy dětí a chtěly si osvěžit své znalosti z předešlých ročníků z oblasti dopravní výchovy a prevence. Pro děti mateřských škol a žáky prvních a druhých tříd základních škol ve Vlašimi bylo připraveno osm stanovišť s aktivitami z dopravní výchovy. Všechny třídy jako první navštívily stanoviště dopravní značky, kde strážníci Městské policie Vlašim a policisté z Obvodního oddělení PČR Vlašim děti seznámili se základními dopravními značkami a vysvětlili jejich význam. Následně s dětmi prošli celou připravenou trasu a na jednotlivé značky je upozorňovali, učili děti také správně přecházet přes přechod a zdůrazňovali nutnost důkladně se před vstupem do vozovky rozhlédnout. Mezi další stanoviště patřila ukázka první pomoci, jak se správně chovat v křižovatce, semafor, viditelnost na různou vzdálenost, povinná výbava kola a další. Děti na připravenou trasu vyrazily jako chodci nebo jako cyklisté na kolech, koloběžkách či odrážedlech s povinnou cyklistickou přilbou. V letošním roce bylo rozdáno zhruba 370 dětských řidičských průkazů. Děti si z akce odnesly spoustu nových zážitků, zkušeností, znalostí a také reflexní prvky pro jejich bezpečnost v provozu.

Celé dopoledne byla také pro děti a jejich paní učitelky připravena ukázka vozidel a techniky složek integrovaného záchranného systému. Akce se zúčastnili hasiči Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje ze stanice Vlašim, záchranáři Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje opět z výjezdového stanoviště Vlašim, strážníci Městské policie, policisté z Obvodního oddělení PČR Vlašim a z Dopravního inspektorátu PČR Benešov. Na organizaci akce se rovněž podíleli sociální pracovnice Odboru sociálního a zdravotního Městského úřadu Vlašim, projektový tým Místního akčního plánu pro oblast školství a studenti Gymnázia Vlašim. Všem náleží velké díky. Poděkování patří také pracovníkům Technických služeb Vlašim, kteří nám pomohli se zajištěním svozu kol pro děti.

Mgr. Petra Rajmanová, manažerka prevence kriminality města Vlašim

Fotogalerie z akce zde..

 

policie1

 

publikováno 5.6.2017