Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

17.5.2021Nábor k Policii České republiky

I Ty se můžeš stát jedním z nás

Hledáme muže i ženy starší 18 let se smyslem pro zodpovědnou a smysluplnou práci, při které budou chránit život a zdraví občanů České republiky a jejich majetek.

Umíte se dobře a rychle rozhodnout?

Jste zodpovědní?

Chcete pomáhat ostatním?

Rádi sportujete?

Jste iniciativní při plnění svěřených úkolů?

Máte pozitivní přístup k sebevzdělávání?

Nejsou vám cizí slova – čest, odvaha, spravedlnost. Potom hledáme právě Vás a těšíme se, že rozšíříte naše řady a stanete se příslušníky Policie České republiky Územního odboru Benešov.

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

Zobrazit vše

Aktuální informace

2.6.2021Policie hledá sedmadvacetiletého muže, který nenastoupil do vězení

BENEŠOVSKO - Víte, kde se muž nachází? Volejte linku 158. 

28.5.2021Poznáte osobu na záznamu?

BENEŠOVSKO - Vloupání do samoobslužné prodejny v Přestavlkách u Čerčan 

6.5.2021Muž pokácel a odcizil 27 modřínů

BENEŠOVSKO- Policisté již mají podezřelého muže 

6.5.2021Šestatřicetiletý muž skončil za mřížemi

BENEŠOVSKO- Výčet jeho trestné činnosti je opravdu pestrý 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Do restaurace v Čechticích se vloupali dva neznámí pachatelé

foto

BENEŠOVSKO – Odnesli si odsud cigarety a peníze na hotovosti a celkem tak způsobili škodu za bezmála 27 tisíc korun. Pokud budou dopadeni a odsouzeni, hrozí jim za krádež až 2 roky za mřížemi.

Do restaurace na náměstí Dr. Tyrše v Čechticích se dva dosud neznámí muži vloupali v sobotu dne 19. ledna letošního roku kolem půl páté ráno. Nezjištěným předmětem vypáčili jak vstupní dveře do provozovny, tak i další dveře uvnitř. Tam už se poté volně pohybovali. Celá akce přitom trvala přibližně dvě minuty. Oba si to zamířili rovnou k baru, který prohledali a z neuzamykatelné skříňky tady odcizili karton cigaret a plechovou uzamčenou kasu s peněžní hotovostí. Celkem tak na zařízení restaurace a na odcizených věcech způsobili škodu bezmála 27 tisíc korun. Tímto jednáním se dopustili trestného činu Krádež vloupáním. Pokud by byli dopadeni a odsouzeni, mohli by za mřížemi strávit až 2 roky.

 

Případem se v současné době zabývají vlašimští policisté. Ti mají k dispozici kamerový záznam z prostor provozovny, na kterém jsou zachyceni dva neznámí muži. Oba jsou oblečeni v bundách a maskují se kapucemi. Přesto je jednomu z nich vidět blíže do obličeje. Policisté nevylučují, že by se mohlo jednat o cizince. Ze zvukového záznamu není ale příliš patrné, zda hovoří rusky, ukrajinsky, bulharsky nebo jiným podobným přízvukem. Oba mohou být ve středním věku, přičemž jeden z nich má výraznější rysy v obličeji, ostrý nos, husté obočí a husté tmavé vlasy.

 

V souvislosti s tímto případem se nyní policisté obracejí na širokou veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci. Jakékoliv informace, které by mohly přispět ke zjištění totožnosti těchto dvou mužů, volejte prosím neprodleně na linku tísňového volání 158, anebo se obraťte přímo na obvodní oddělení Vlašim, tel.: 974 871 750. Děkujeme.

 

por. Bc. Eva Stulíková

tisková mluvčí

P ČR Benešov

28. ledna 2019

publikováno 28.1.2019