Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

25.4.2019Policisté v průběhu velikonočních svátků uskutečnili dvě dopravně bezpečnostní akce

Zkontrolovali více jak 350 řidičů. Nejčastěji řešili překročení nejvyšší povolené rychlosti.
 

10.4.2019V bystřickém divadle ocenili „třeťáka“ Matěje Žížalu za záchranu spolužačky při nehodě jejich školního autobusu

BENEŠOVSKO – Poděkování za rychlou a pohotovou reakci ale patřilo nejen jemu, ale i všem ostatním dětem, které cestovaly společně s ním.

1.4.2019Policisté pátrají po pohřešovaném čtyřiačtyřicetiletém muži

 BENEŠOVSKO – Naposledy byl viděn minulou středu na statku v Mariánovicích u Benešova.

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Dopravně bezpečnostní akce na Benešovsku

V souvislosti s mikulášskými akcemi se policisté zaměřovali zejména na řidiče motorových vozidel, zda neusedli za volant pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek

BENEŠOVSKO – Kontrolovali ale i dodržování ostatních ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích, a to nejen ze strany řidičů, ale i ostatních účastníků silničního provozu.

Dopravně bezpečnostní akce probíhala ve středu tohoto týdne v době od čtrnácti do jednadvaceti hodin na území Benešova a v některých přilehlých obcích, tentokrát v součinnosti s policisty z Útvaru policejního vzdělávání Vyšší a střední policejní školy v Praze 9 - Hrdlořezích. Během této doby policisté vystřídali řadu stanovišť, na kterých kontrolovali nejen řidiče, ale i ostatní účastníky silničního provozu. V souvislosti s probíhajícími mikulášskými akcemi se zajímali zejména o to, zda řidiči neusedli za volant pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek. Obecně ale kontrolovali, zda dodržují i ostatní ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích, například použití bezpečnostních pásů či technický stav vozidel. Na stanovištích mimo obce se v podvečerních a večerních hodinách navíc zaměřovali i na chodce, případně i cyklisty, a kontrolovali, zda jsou řádně označeni reflexními prvky tak, aby byli dostatečně vidět. Z bezpečnostních důvodů se hlídky pohybovaly také v místech s větší koncentrací osob, jako jsou například nádraží či nákupní centra, kde dohlížely na veřejný pořádek.

Během této akce policisté zkontrolovali celkem 118 řidičů a jejich vozidel. Hříšníkům pak uložili 12 pokut v celkové hodnotě 6 100 korun. Pod vlivem alkoholu přitom nezastihli ani jednoho řidiče. K nejčastějším přestupkům naopak patřil nevyhovující technický stav vozidla, řízení bez řidičského průkazu anebo nerespektování dopravního značení. Jednoho muže přistihli policisté při řízení bez příslušného řidičského oprávnění, proto mu zakázali další jízdu a jeho jednání oznámili na příslušný úřad do dalšího správního řízení.

por. Bc. Eva Stulíková

tisková mluvčí

P ČR Benešov

6. prosince 2018

publikováno 7.12.2018
vytvořilo Anawe