Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

24.3.2021Trojice zlodějů si vyslechla obvinění

Již v minulosti se dopouštěli hlavně majetkové trestné činnosti 

5.2.2021Profesionální práce psovodů a služebního psa jménem Hasko

Nyní již obviněného muže z přepadení benzinky ve Vlašimi vypátrali a zadrželi téměř hodinu a půl od oznámení. 

3.2.2021Vloupání do 4 vozidel

Poškozením vozidel a odcizením věcí z nich způsobil škodu téměř 50 tisíc korun. 

4.2.2021O dentální hygienu jim nejspíše nešlo

Pátráme po čtyřech mužích, kteří jsou podezřelí z krádeže zboží. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Dopravních nehod s účastí chodců neubývá, častou příčinou je neukázněnost a nepozornost jak jejich, tak i řidičů

BENEŠOVSKO – Zatímco v prosinci roku 2017 vyšetřovali policisté benešovského dopravního inspektorátu jednu srážku s chodcem, o rok později to bylo za stejné časové období šest případů. Letos v lednu se navíc do statistik zapsaly už dvě takové události. Obě jsou z Benešova.

První letošní případ se stal dne 11. ledna v odpoledních hodinách v ulici Pražská. Tady se dvaasedmdesátiletý řidič osobního motorového vozidla střetl s teprve osmiletým chlapcem, který mu zpoza zaparkovaných vozidel vběhl přímo do jízdní dráhy. Nehoda se naštěstí obešla bez vážnějších následků. Další případ se odehrál hned následujícího dne v podvečerních hodinách, tentokráte na ulici Červené Vršky. Osmatřicetiletý řidič vozidla se tu na přechodu pro chodce střetl se sedmašedesátiletou chodkyní, která tudy právě přecházela. Žena utrpěla zranění a skončila v nemocnici, odkud byla po ošetření propuštěna.

Dopravní nehody vozidel s chodci přitom policisté ve zvýšené míře řešili už loni v prosinci. Oproti roku 2017, kdy zaznamenali pouze jeden takový případ, jich za stejné období roku 2018 vyšetřovali rovnou šest. V drtivé většině případů se přitom jednalo o nedání přednosti chodci přecházejícímu po přechodu. Příkladem může být případ z 21. prosince, kdy se v odpoledních hodinách na ulici Lidická ve Vlašimi střetl dvacetiletý řidič osobního vozidla s třiašedesátiletou ženou právě přecházející po přechodu. Utrpěla zranění a následně musela vyhledat lékařské ošetření. O sedm dní později se čtyřiatřicetiletý řidič střetl s jednačtyřicetiletou ženou, která v ranních hodinách přecházela přechod u kruhového objezdu pod nemocnicí v Benešově. Dotyčná utrpěla zranění a skončila v péči lékařů.

Jak je možné, že k takovým případům stále dochází a jejich počet se nesnižuje? „Příčin je celá řada“, říká vedoucí benešovského dopravního inspektorátu, npor. Mgr. Zdeněk Štěpánek. „Co se týká chodců, tak ti velmi často nejsou vidět. Přestože jim zákon ukládá, být označeni reflexními prvky pouze mimo obec, bylo by dobré, aby reflexní prvky, zejména z důvodu své vlastní bezpečnosti, používali i ve městě, své opodstatnění to určitě má,“ upozorňuje. „Nezřídka si také myslí, že mají při přecházení absolutní přednost. Tak to samozřejmě není. Přednost mají teprve ve chvíli, kdy už se pohybují na přechodu pro chodce. Výjimkou ovšem je, když se blíží vozidlo se zapnutým výstražným světelným a zvukovým zařízením nebo tramvaj, v tom případě toto pravidlo neplatí. Pokud se ale chodec teprve chystá přecházet, měl by to dát řidiči včas najevo nějakým srozumitelným gestem, určitě ne tím, že mu vstoupí přímo do jízdní dráhy. Na obranu chodců lze ale říci, že většinu střetů s nimi zaviní právě řidiči. Ti je velmi často z nějakého důvodu přehlédnou. Ztížit vidění jim tak může nejen nedostatečné reflexní označení chodce, ale i například odraz světel na mokrém povrchu, anebo odraz světel druhého vozidla. Samostatnou kapitolou je nepozornost a neukázněnost jak řidičů, tak i chodců,“ konstatuje nadporučík Štěpánek. „Nejenže mají za následek většinu dopravních nehod, nezřídka také zabíjejí. A na to by měli myslet všichni účastníci silničního provozu,“ uzavírá nakonec.

Počet dopravních nehod s účastí chodců je za poslední dva roky na Benešovsku přibližně stejný. V roce 2017 vyšetřovali policisté celkem 30 takových případů, přičemž 14 z nich zavinili chodci. V roce 2018 to bylo o jeden případ méně. Chodci přitom byli na vině celkem devětkrát. V prosinci roku 2017 vyšetřovali benešovští policisté jednu srážku s chodcem, kterou zavinil řidič, loni za stejné období to už ale bylo 6 případů, přičemž chodec zavinil pouze jeden z nich. Tyto události řeší policie podle míry závažnosti. Většinou se jedná o přestupek, může jít ale i o přečin ublížení na zdraví z nedbalosti.

Spoustu užitečných informací, rad a tipů naleznete na novém portálu o dopravní bezpečnosti Bezpečné cesty.cz.

por. Bc. Eva Stulíková

tisková mluvčí

P ČR Benešov

15. ledna 2019

 

 

https://www.bezpecnecesty.cz/?gclid=EAIaIQobChMI_Yba7Lrv3wIV5jLTCh2clAy5EAAYASAAEgIV1vD_BwE

 

 

publikováno 15.1.2019