Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

24.3.2021Trojice zlodějů si vyslechla obvinění

Již v minulosti se dopouštěli hlavně majetkové trestné činnosti 

5.2.2021Profesionální práce psovodů a služebního psa jménem Hasko

Nyní již obviněného muže z přepadení benzinky ve Vlašimi vypátrali a zadrželi téměř hodinu a půl od oznámení. 

3.2.2021Vloupání do 4 vozidel

Poškozením vozidel a odcizením věcí z nich způsobil škodu téměř 50 tisíc korun. 

4.2.2021O dentální hygienu jim nejspíše nešlo

Pátráme po čtyřech mužích, kteří jsou podezřelí z krádeže zboží. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Evropský den proti vloupání

Policie ČR, ú.o. Benešov

Ten připadá na dnešní datum. Jeho hlavním cílem je předat pár rad, jak prakticky a účinně zabezpečit svůj majetek.

Datum 19.6.2019 je z hlediska prevence velice významný. VČeské republice na dnešní den totiž připadá Evropský den proti vloupání, jehož hlavním záměrem je preventivně cílit na společnost. Evropská síť prevence kriminality se nechala inspirovat v Belgii, kde má tento den dlouholetou tradici. Obsahově navazuje na celorepublikový preventivní projekt Policie České republiky a Ministerstva vnitra ,,Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům.“ Tento projekt se zaměřuje na problematiku majetkové kriminality a přináší ucelený soubor opatření nejen při ochraně rekreačních objektů, ale také bytů a domů. Kombinuje nejvhodnější elektronické a mechanické zabezpečení s cílem snížit kriminalitu na úseku majetku. V rámci projektu byla vytvořena mobilní aplikace ,,Zabezpečte se“, která je od 15. října 2018 dostupná ke stažení na Google Play nebo App Store. Dozvíte se, jak správně a hlavně účinně a prakticky zabezpečit svůj majetek. Hlavním cílem projektu je tedy u majitelů domů, bytů a rekreačních objektů probudit zodpovědnost k vlastnímu majetku, zvýšit zájem o jeho zabezpečování, ale také zvýšit zájem o dění v bezprostředním okolí.

 

V návaznosti na tento projekt policisté zúzemního odboru vBenešově v zimním období zrealizovali několik preventivních akcí, které byly zaměřeny na kontrolu rekreačních oblastí. Přes zimu jsou totiž chatky ve většině případů opuštěné a majitelé se zde zdržují zcela výjimečně. Preventivní akce tohoto typu budeme pravidelně provádět i v budoucnu. O jedné takové akci se můžete dočíst zde.

 

Vzhledem k tomu, že již brzy bude zahájená letní sezona a lidé budou opouštět své domovy, aby prozkoumali jiné části Česka nebo světa, je na místě si připomenout pár preventivních rad:

 

• vstupní dveře do budovy, bytu, anebo domu vždy zamykáme

• klíče od domácnosti by měl mít pouze omezený okruh lidí

• důležitý je také kvalitní bezpečnostní uzamykací systém

• klíče ani náhradní klíče rozhodně neschováváme pod rohožku, květináč ani jiné věci

• požádáme kompetentní osobu, aby nám pravidelně vybírala poštovní schránku

• nezatahujeme žaluzie oken, abychom nebudili dojem, že je byt prázdný (stejně platí i u závěsů)

• okna řádně zavřeme, nenecháváme ani otevřené tzv. vyhlídky oken

• na sociálních sítích nezveřejňujeme aktuální místo pobytu např. u moře – veřejně tím dáváme najevo,

že nejsme doma a byt je prázdný

 

Neměli bychom podceňovat zabezpečení domácnosti. Řádným aplikováním těchto rad můžeme totiž předejít tomu, že náš domov navštíví ,,nevítaný host“. Pokud se i přes veškerou prevenci a opatrnost stanete obětí trestného činu, neprodleně se obraťte na Policii České republiky.

 

Jak správně chránit svá zavazadla a cennosti při cestování nebo na pláži u vody se můžete dočíst v tomto článku.

 

nprap. Bc. Veronika Čermáková

tisková mluvčí

P ČR Benešov

19. června 2019

 

 

 

 

 

publikováno 19.6.2019