Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

5.2.2021Profesionální práce psovodů a služebního psa jménem Hasko

Nyní již obviněného muže z přepadení benzinky ve Vlašimi vypátrali a zadrželi téměř hodinu a půl od oznámení. 

3.2.2021Vloupání do 4 vozidel

Poškozením vozidel a odcizením věcí z nich způsobil škodu téměř 50 tisíc korun. 

4.2.2021O dentální hygienu jim nejspíše nešlo

Pátráme po čtyřech mužích, kteří jsou podezřelí z krádeže zboží. 

29.1.2021Nadýchal více jak tři promile

Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

K čelnímu nárazu dodávkového vozidla s osobním vozidlem došlo ve středu na silnici I/3. Tři osoby byly se svým zraněním transportovány do nemocnice.

Policie ČR, ú.o. Benešov

Okolnosti nehody jsou dosud nejasné, proto se policisté obracejí na případné svědky, kteří by jim mohli poskytnou jakékoliv informace. 

K vážné dopravní nehodě došlo ve středu dne 31.1.2018 odpoledne kolem 14:50 hodin. Řidič dodávkového vozidla tov. značky Peugeot Boxer Zaamfa, bílé barvy jel v té době po silnici I/3, též známé jako E55, ve směru Benešov – Praha. V úseku mezi sjezdem na Čerčany zvaným Pyšelka a sjezdem na Poříčí nad Sázavou, kde je komunikace o dvou jízdních pruzích, vjel do protisměru jízdy. Poškodil směrové zelené sloupky a následně čelně narazil do protijedoucího vozidla tmavší barvy tov. značky Škoda Octavia Combi.

Na místo nehody byly okamžitě vyslány všechny složky integrovaného záchranného systému. Při této nehodě došlo ke zranění tří osob. Na místě zasahoval také vrtulník letecké záchranné služby. Dva muži byli se svým zraněním transportováni do nemocnic v Praze. Jedna osoba byla převezena na ošetření do nemocnice v Benešově.

Policisté se obracejí na širokou veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci. Žádají svědky události, aby jim poskytli informace, které by jim pomohli nehodu objasnit. Všechna svědectví přijmou na telefonních číslech: 606  691 232, 974 871 326, anebo je možno využít linku tísňového volání 158. Za pomoc a spolupráci děkujeme.

nprap. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
2. února 2018

publikováno 2.2.2018

Reagujte na článek:

Informace o Vás
:
:
: *
: capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné