Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

24.3.2021Trojice zlodějů si vyslechla obvinění

Již v minulosti se dopouštěli hlavně majetkové trestné činnosti 

5.2.2021Profesionální práce psovodů a služebního psa jménem Hasko

Nyní již obviněného muže z přepadení benzinky ve Vlašimi vypátrali a zadrželi téměř hodinu a půl od oznámení. 

3.2.2021Vloupání do 4 vozidel

Poškozením vozidel a odcizením věcí z nich způsobil škodu téměř 50 tisíc korun. 

4.2.2021O dentální hygienu jim nejspíše nešlo

Pátráme po čtyřech mužích, kteří jsou podezřelí z krádeže zboží. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

K platbě za zakoupené zboží použil platební kartu, která mu nepatřila

Policie ČR, ú.o. Benešov

U pokladny podezřelého zachytily nainstalované kamery. Policisté tak žádají veřejnost o pomoc a spolupráci. 

Benešovští policisté pátrají po totožnosti dosud neznámého muže, který je podezřelý z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Muž si přisvojil platební kartu, která mu nepatřila.  Tu nejspíše našel někde volně ležet, jelikož ji majitelka s největší pravděpodobností ztratila. Kartu však neodevzdal, naopak neváhal a zašel na nákup do jednoho z benešovských obchodů.  U pokladny, při placení zboží, se nebál odcizenou kartu použít. Netušil však, že o aktivaci karty se dozví její majitelka i policie.

Případem se nyní intenzivně zabývají policisté obvodního oddělení v Benešově. Na základě šetření celé události a zajištěných kamerových záznamů nyní pátrají po muži ve věku v rozmezí 20 – 30 let, světlé pleti. Ze záznamů je patrné, že muž je oblečen do delší tmavě šedé zimní bundy. Na hlavě má nasazenou kapuci. Dále má na sobě tmavě modré kalhoty, nejspíše džíny. Obut je do černých bot. Jedním z markantů je batoh, který muž nese na zádech. Většinu jeho plochy tvoří tmavě modrá barva. Menší přední kapsa je barvy šedé. Dno batohu je lemováno hnědou barvou, a to minimálně ze stran. Vzhledem k tomu, že je nyní muž podezřelý z trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za který mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta, žádáme tak veřejnost o pomoc při jeho ztotožnění. Jakékoliv poznatky k osobě, přijmou policisté na telefonním čísle: 974 871 700. Využít také můžete linku tísňového volání 158. Za spolupráci děkujeme.

 

Podezřelá osoba (foto č. 1)Podezřelá osoba (foto č. 2)Podezřelá osoba (foto č.3)

 

nprap. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
17. ledna 2019

publikováno 17.1.2019

Reagujte na článek:

Informace o Vás
:
:
: *
: capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné