Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

17.5.2021Nábor k Policii České republiky

I Ty se můžeš stát jedním z nás

Hledáme muže i ženy starší 18 let se smyslem pro zodpovědnou a smysluplnou práci, při které budou chránit život a zdraví občanů České republiky a jejich majetek.

Umíte se dobře a rychle rozhodnout?

Jste zodpovědní?

Chcete pomáhat ostatním?

Rádi sportujete?

Jste iniciativní při plnění svěřených úkolů?

Máte pozitivní přístup k sebevzdělávání?

Nejsou vám cizí slova – čest, odvaha, spravedlnost. Potom hledáme právě Vás a těšíme se, že rozšíříte naše řady a stanete se příslušníky Policie České republiky Územního odboru Benešov.

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

Zobrazit vše

Aktuální informace

15.9.2021Víkend benešovských policistů trošku jinak

BENEŠOVSKO - O víkendu se benešovští policisté účastnili hned několika akcí pro veřejnost a byla to velmi zajímavá podívaná.

16.7.2021Pomozte s pátráním po odcizeném motocyklu
BENEŠOVSKO - Majiteli byl motocykl odcizen koncem června

Benešovští policisté pátrají po zloději, který v době od 28. června od 20 hodin do 29. června do 20:18 hodin odcizil z pergoly u rodinného domu motocykl na adrese Chlístov - Žabovřesky na Benešovsku.

21.6.2021Vytvoř svou kampaň! - Bezpečnost chodců a cyklistů očima dětí

Město Vlašim vyhlásilo dne 6.dubna 2021, jakožto měsíci bezpečnosti, ve spolupráci s partnery soutěž pro žáky základních škol a nižšího stupně gymnázia pod názvem Bezpečnost chodců a cyklistů očima dětí! Úkolem dětí byla vytvořit vlastní kampaň formou plakátu, prezentace či videospotu.

2.6.2021Policie hledá sedmadvacetiletého muže, který nenastoupil do vězení

BENEŠOVSKO - Víte, kde se muž nachází? Volejte linku 158. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Kriminalistům se podařilo odhalit další drogové dealery

Policie ČR, ú.o. Benešov

Muž a žena na Vlašimsku distribuovali marihuanu, pervitin a další omamné a psychotropní látky.

V polovině prosince proběhla na Vlašimsku rozsáhlá zdařilá policejní akce. Kriminalisté z benešovského toxi týmu svým důsledným operativním šetřením a zadokumentováním veškerých získaných informací souvisejících s drogovou trestnou činností v posledních dnech zrealizovali zásah. Vzhledem k povaze trestné činnosti provedli zadržení osob policisté ze středočeské zásahové jednotky.

V rámci opatření byli zadrženi dva dealeři drog. Po jejich zadržení probíhala domovní prohlídka, při které se kriminalistům podařilo zajistit omamné a psychotropní látky, zejména marihuanu, pervitin, ketamin a extázi. Dále bylo zajištěno také více jak 250 kusů ostrých nábojů různých typů a ráží a signální náboj.

Hlavním aktérem byl třiatřicetiletý muž, který na Vlašimsku  prodával nebo zprostředkoval prodej drog koncovým uživatelům. Tyto látky si obstarával od jiných osob na území hlavního města Prahy nebo také na Benešovsku. Muž si část omamných a psychotropních látek ponechával také pro svou vlastní potřebu. Obviněný muž se na poli drogové kriminality pohybuje několik let. Již v minulosti byl za tuto trestnou činnost pravomocně odsouzen. Druhou obviněnou osobou je dvacetiletá žena. Ta stejně jako muž obstarávala drogy, které dále na Vlašimsku distribuovala.  Část si ponechávala pro svou vlastní potřebu.

Obě zadržené osoby kriminalisté obvinili ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchané samostatně a spáchané ve spolupachatelství. Muž byl navíc obviněn ze spáchání přečinu nedovolené ozbrojování. V případě uznání viny před soudem hrozí ženě trest odnětí svobody na jeden rok až pět let. Třiatřicetiletému muži hrozí trest až do výše deseti let, neboť byl za drogovou trestnou činnost v minulosti již odsouzen. Obviněný muž je stíhán vazebně.

por. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
22. prosince 2020

 

Foto č. 1

Foto č. 2

Foto č. 3

Foto č. 4

publikováno 22.12.2020