Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

15.1.2021Pátráme po podezřelých osobách

První novoroční víkend vyjížděli vlašimští policisté k případu odcizení dvou jízdních kol. 

22.12.2020Kriminalistům se podařilo odhalit další drogové dealery

Muž a žena na Vlašimsku distribuovali marihuanu, pervitin a další omamné a psychotropní látky.

16.12.2020Odcizení mobilní toalety

Oznamovatelka k nahlášení krádeže využila POL POINT. 

14.12.2020Pokusil se odcizit vozidlo

 V případě dopadení a uznání viny hrozí pachateli až osm let za mřížemi. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Kriminalistům se v době nouzového stavu podařilo zadržet dva distributory drog

Policie ČR, ú.o. Benešov (mov )

Nyní jsou oba muži obviněni z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. 

V době vyhlášeného nouzového stavu proběhla na Benešovsku úspěšná policejní akce. Vše mají na svědomí kriminalisté z benešovského TOXI týmu, kteří na základě dlouhodobého operativního šetření a důsledného dokumentování  veškerých získaných informací týkajících se osob, které se pohybují na poli drogové kriminality, tuto akci připravili a zrealizovali. Vzhledem ke zjištěným informacím a vzhledem k povaze trestné činnosti provedli samotné zadržení podezřelých osob policisté ze středočeské zásahové jednotky.

V rámci opatření byli zadrženi dva třicetiletí muži. Ti si měli omamné a psychotropní látky obstarávat především v různých částech města Vlašim, jeden z nich i na území hlavního města Prahy. Jednalo se zejména o marihuanu a pervitin, ale také o kokain, extázi a LSD. Část drog si nechávali pro svou vlastní potřebu, část distribuovali za úplatu nebo protislužbu dalším koncovým uživatelů

Oba zadržené muže kriminalisté obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V případě odsouzení jednomu z nich hrozí trest odnětí svobody na jeden až pět let. Druhý zadržený muž byl již za takový trestný čin v posledních třech letech odsouzen, proto mu nyní v případě prokázání a uznání viny hrozí odnětí svobody na dvě léta až deset let. Oba obvinění muži jsou stíháni na svobodě.

por. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
9. července 2020

 

Foto č. 1Foto č. 2Toxi Benešov - logo

publikováno 9.7.2020