Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

5.2.2021Profesionální práce psovodů a služebního psa jménem Hasko

Nyní již obviněného muže z přepadení benzinky ve Vlašimi vypátrali a zadrželi téměř hodinu a půl od oznámení. 

3.2.2021Vloupání do 4 vozidel

Poškozením vozidel a odcizením věcí z nich způsobil škodu téměř 50 tisíc korun. 

4.2.2021O dentální hygienu jim nejspíše nešlo

Pátráme po čtyřech mužích, kteří jsou podezřelí z krádeže zboží. 

29.1.2021Nadýchal více jak tři promile

Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Letní sezona v rekreačních a turistických oblastech se blíží

Policie ČR, ú.o. Benešov

Upozorňujeme tak osoby, aby si dávaly pozor na svá zavazadla a dodržovaly pár preventivních rad. 

S přísunem vytrvalého teplého počasí využívají lidé stále častěji rekreační oblasti a to ještě před začátkem zahájení letní sezony.  Tato místa nevyhledávají pouze rekreanti a výletníci, ale také osoby, které v místech, kde se pohybuje větší množství lidí, páchají trestnou činnost. Jedná se především o krádeže, anebo o narušování veřejného pořádku v nočních hodinách.  Toho se dopouštějí muži i ženy nejčastěji pod vlivem alkoholu nebo omamných a psychotropních látek. Jednou z nejrizikovějších oblastí na Benešovsku je v letních měsících Nová Živohošť (Slapská přehrada) a její okolí. Jeden z posledních případů, kterým se policisté na Nové Živohošti zabývali, se stal minulý víkend v ranních hodinách. Pachatel se nebál vstoupit na verandu rekreační chatky a sáhnout po peněžence, která ležela volně na stole. Peněženka byla naplněna finančními prostředky a také platebními kartami.
V souvislosti s blížící se letní sezonou upozorňujeme turisty, výletníky, cestovatele, aby si dávali pozor na svá zavazadla, batohy a příruční tašky, včetně obsahu v nich. Jedná se především o peněženky, osobní doklady a platební karty. V restauračních zařízeních nenechávejte své batohy a kabelky bez dozoru, ani jdete – li jen k baru či na toaletu. Vždy je mějte při sobě, anebo je nechte pod dozorem osoby, která cestuje s vámi. Stejná prevence platí na pláži u vody. Pokud se jdeme vykoupat, nikdy nespouštíme batoh z očí.

  • Nenechávejte peněženku a jiné cennosti navrchu batohu či kabelek.
  • Nenoste své osobní doklady nebo platební kartu přímo v peněžence.
  • Nemějte u sebe větší finanční hotovost.
  • V případě krádeže platební karty, okamžitě volejte na pobočku banky, krádež oznamte a kartu zablokujte.

Pachatelé tohoto protiprávního jednání využívají nepozornosti lidí. Svůj čin většinou provádí plánovaně a bleskově. Lidé si průběžně nekontrolují své osobní věci v zavazadlech, proto se často o tom, že postrádají například peněženku, dozví později a zcela na jiném místě, než ke krádeži došlo. Zodpovědně dodržujte všechna preventivní opatření. Pokud se i přes veškerou opatrnost stanete obětí trestného činu, neprodleně se obraťte na Policii České republiky.

nprap. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
25. června 2018

publikováno 25.6.2018