Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

22.2.2022Probační a mediační služba společně s Policií České republiky uctí oběti trestných činů

Probační a mediační služba se stejně jako v předchozích letech připojí k Evropskému dni obětí trestných činů. Společně s Policií České republiky vyjádří svou úctu k obětem minutou ticha v úterý 22. února 2022 ve 12 hodin. Na tento okamžik upozorní také majáky policejních vozů, které se rozsvítí před služebnami po celé republice. Probační a mediační služba se stejně jako v předchozích letech připojí k Evropskému dni obětí trestných činů. Společně s Policií České republiky vyjádří svou úctu k obětem minutou ticha v úterý 22. února 2022 ve 12 hodin. Na tento okamžik upozorní také majáky policejních vozů, které se rozsvítí před služebnami po celé republice.

 

 

17.5.2021Nábor k Policii České republiky

I Ty se můžeš stát jedním z nás

Hledáme muže i ženy starší 18 let se smyslem pro zodpovědnou a smysluplnou práci, při které budou chránit život a zdraví občanů České republiky a jejich majetek.

Umíte se dobře a rychle rozhodnout?

Jste zodpovědní?

Chcete pomáhat ostatním?

Rádi sportujete?

Jste iniciativní při plnění svěřených úkolů?

Máte pozitivní přístup k sebevzdělávání?

Nejsou vám cizí slova – čest, odvaha, spravedlnost. Potom hledáme právě Vás a těšíme se, že rozšíříte naše řady a stanete se příslušníky Policie České republiky Územního odboru Benešov.

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

Zobrazit vše

Aktuální informace

15.6.2022Evropský den proti vloupání 2022

V rámci Evropského  dne proti vloupání do obydlí (https://eucpn.org/focus-day), který letos připadá na středu 15. června 2022, je dobré si připomenout základní pravidla zabezpečení objektů, a to z těchto důvodů:

  • Podle dlouhodobých statistických výstupů se pachatelé dostávají do obydlí nejčastěji překonáním vstupních dveří, přes balkon nebo okny, která nechávají lidé v době své nepřítomnosti často nezabezpečená.
  • K nezvané návštěvě mnohdy napomáhá právě ponechání otevřené okenní ventilace či mikro ventilace. Vloupání se do obydlí a jeho vykradení přes mikro ventilaci může pachateli trvat kolem jedné minuty. 

 

25.4.2022Velikonoční svátky na silnicích

BENEŠOVSKO – Ve čtvrtek 14. dubna a v pondělí 18. dubna proběhla celorepubliková dopravně bezpečnostní akce s názvem “Velikonoce“. 

22.4.2022Kontrola rekreačních chat

Policisté z Obvodního oddělení Vlašim kontrolovali rekreační oblasti v katastru obcí Český Šternberk, Libež a Tichonice

15.9.2021Víkend benešovských policistů trošku jinak

BENEŠOVSKO - O víkendu se benešovští policisté účastnili hned několika akcí pro veřejnost a byla to velmi zajímavá podívaná.

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Na silnicích v zimě jen bezpečně

Policie ČR, ú.o. Benešov

Pár rad pro řidiče, které čeká jízda v zimním období. 

Na českých silnicích se aktuálně můžeme potkat s čerstvou sněhovou pokrývkou nebo také s umrzlými částmi ledu. Počasí je jednoduše v prvním měsíci v roce nevyzpytatelné. Z tohoto důvodu musí být naše jízda o to více zodpovědnější a opatrnější, abychom se svým vozidlem někde nezapadli, nehavarovali nebo sami nezpůsobili dopravní nehodu. Je třeba být velice obezřetný a věnovat pozornost pár věcem, než na silnice vůbec vyrazíme:

• Pokud parkujeme vozidlo venku, odstavíme ho tak, abychom při další jízdě mohli bez větších problémů vyjet. Podložíme stěrače a nezatahujeme ruční brzdu.

 

• Před vyjetím vozidlo řádně od sněhu očistíme. Na to nám postačí klasický smetáček. Pokud je auto namrzlé, řádně ,,oškrábeme“ všechna okna a očistíme také veškerá světla. Jde o to, abychom měli dokonalý výhled my, ale také, aby naše vozidlo bylo čitelně vidět pro ostatní účastníky silničního provozu.

 

• Stěrače uvolníme tak, že je odmrazíme, nikdy je netrháme.

 

• Vždy máme ve vozidle dostatečné množství nemrznoucí kapaliny. Není od věci vozit také náhradní nádobu s kapalinou s sebou pro případ, že by nám během cesty v ostřikovačích došla.

 

• Myslíme také na to, abychom měli dostatečné množství paliva v nádrži.

 

• Nikdy přesně dopředu nemůžeme vědět, jaký bude provoz na silnicích. Přiblížit situaci nám ale v dnešní době dokážou aplikace v mobilním telefonu, navigace apod. Před jízdou se stačí podívat na aktuální dění na silnicích a zjistíme tak, zda je naše vybraná trasa průjezdná, zda tam aktuálně nejsou uzavírky, kolony a další jiné situace, které by nám jízdu mohly zkomplikovat.

 

• Pro případ, že bychom uvízli v koloně, je dobré vozit ve vozidle deku, teplé oblečení, pití, popř. jídlo. Pro naše nejmenší pak pár hraček, které je při čekání zabaví.

 

• S sebou máme také nabitý mobilní telefon (nebo nabíječku do auta) právě pro přehled aktuálních informací, ale také pro případ, že bychom potřebovali přivolat pomoc.

 

Nezapomínejme také na to, že s chladnějším počasím přichází změna pro řidiče a jejich vozidla. Konkrétně se jedná o pneumatiky a jejich přezutí. V období od 1. listopadu do 31. března lze užít vozidlo pouze za podmínky použití zimních pneumatik, a to pokud:

• se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza,

 

• lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.

Na svých cestách se můžeme setkat s dopravní značkou ,,Zimní výbava“. Pokud na ni narazíme, tak povinnost mít na vozidle zimní pneumatiky platí vždy bez ohledu na stav povrchu vozovky. Další dopravní značkou, která souvisí se zimním počasím, je značka ,,Sněhové řetězy“. Setkat se s ní můžeme, pokud vyrážíme do hor. Řidiči přikazuje nasadit sněhové řetězy. Za nepoužití zimních pneumatik nebo sněžných řetězů dle zákona může policista uložit řidiči v příkazním řízení pokutu až do výše 2000 korun, ve správním řízení hrozí řidiči sankce až do výše 2500 korun.

Zimní dopravní značky Zdroj: www.bezpecnecesty.cz

 

Základem dojetí do cíle je bezpečná zodpovědná jízda. V zimě dodržujeme větší vzdálenost za vozidly. Brzdíme plynule, jelikož brzdná dráha na sněhu je pětinásobná v porovnání se suchou vozovkou. Citlivě pracujeme se spojkou.

 

Více se o bezpečné jízdě v zimním období můžete dozvědět na internetových stránkách www.bezpecnecesty.cz. Konkrétně na tomto odkazu.

Dopravu v zimních měsících komplikuje rozbředlý sníh, sněhové jazyky i náledí. Není to komplikace pouze pro řidiče osobních vozidel, ale také pro řidiče kamionů, kteří nezřídka v tomto počasí zapadnou. Apelujeme na řidiče kamionů, aby přizpůsobili jízdu povětrnostním podmínkám, respektovali dopravní značení a nevjížděli do míst, kde jim to zakazuje dopravní značení. V úterý 19. ledna vyjížděli policisté na oznámení o zapadlém kamionu u Radonic na Vlašimsku. Řidič zároveň porušil dopravní značku: ,,Zákaz vjezdu vozidel, jejichž okamžitá hmotnost přesahuje vyznačenou mez“. Tzn., že dopravní značka zakazuje vjezd vozidel, jejichž okamžitá hmotnost přesahuje údaj uvedený na značce. Jde-li o jízdní soupravu, vztahuje se tento údaj na každé vozidlo soupravy zvlášť. Dopravní značka může být také doplněna dodatkovou tabulkou.

 


Zapadlý kamion u Radonic

 

Od začátku roku, tedy od 1. 1. 2021 do dnešního dne – 20. 1. 2021 benešovští policisté ze skupiny dopravních nehod řešili celkem 52 dopravních nehod, při kterých byla příčina nepřiměřená rychlost anebo nepřizpůsobení jízdy stavu povrchu vozovky.

 

por. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
20. ledna 2021

publikováno 20.1.2021