Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

6.5.2021Muž pokácel a odcizil 27 modřínů

BENEŠOVSKO- Policisté již mají podezřelého muže 

6.5.2021Šestatřicetiletý muž skončil za mřížemi

BENEŠOVSKO- Výčet jeho trestné činnosti je opravdu pestrý 

6.5.2021Šestatřicetiletý muž skončil za mřížemi

BENEŠOVSKO- Výčet jeho trestné činnosti je opravdu pestrý 

24.3.2021Trojice zlodějů si vyslechla obvinění

Již v minulosti se dopouštěli hlavně majetkové trestné činnosti 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Na Vlašimsku nabízí odborné práce třiadvacetiletý kominík. Zálohy si nechává platit předem, pak už se ale neobjeví.

Policie ČR, ú.o. Benešov

Policisté nevylučují, že jde o podvodníka, který mohl takto napálit již řadu lidí. Nabádají tedy občany, aby byli obezřetní a v případě jakéhokoliv podezření zavolali na linku 158.

Hubený, 170 cm vysoký, krátké blond vlasy, oblečený jako kominík. Tak nějak vypadá mladý třiadvacetiletý muž, který má podle zjištění policie skutečně kominickou licenci. A právě ten už nějakou dobu obchází rodinné domy na Vlašimsku a nabízí odborné práce. Revize komínů, čištění spalinových cest, vyvložkování komínů, s tím vším nemá žádný problém. Jen za to chce předem zaplatit. Lidé mu zálohu rádi dají, výsledné práce se už ale nedočkají. Když se pak mladíka snaží kontaktovat, bývají neúspěšní.

 

Vlašimští policisté evidují zatím jen několik takových případů, domnívají se ale, že takto poškozených může být daleko více. Bezpečně prozatím vědí, že mladý kominík navštívil Vlašim, Načeradec, Trhový Štěpánov a další obce na Vlašimsku. Přijde pěšky, zazvoní u dveří a nabídne své služby. Pak už jen čeká, kdo o ně projeví zájem. Vzhledem k tomu, že předem vybírá „jen“ zálohy v řádech tisíců korun, je možné, že spousta lidí, poté, co bylo takto podvedeno, z nějakého důvodu případ neoznámilo. Ty všechny by ale policisté potřebovali vyslechnout, aby získali co nejvíce svědectví. Tento muž totiž v každém případě jedná protiprávně. Přinejmenším spáchal přestupek, nejspíše ale půjde o trestný čin podvodu, za který už zákon ukládá v základu až dva roky odnětí svobody a zákaz činnosti, v tomto případě odnětí kominické licence.

 

Policie se proto obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci. Žádají všechny občany, které tento muž kontaktoval a takto je podvedl, aby se co nejdříve ozvali. Mohou se obrátit kdykoliv na policisty obvodního oddělení Vlašim, buď osobně, anebo na telefonu: 974 871 750, anebo kontaktovat bezplatnou linku tísňového volání 158. Děkujeme.

 

por. Bc. Eva Stulíková

tisková mluvčí

P ČR Benešov

28. června 2017

publikováno 30.6.2017

Reagujte na článek:

Informace o Vás
:
:
: *
: capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné