Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

18.8.2020Kriminalisté hledají svědky dopravní nehody

Ke srážce vozidla a chodce došlo v sobotu na silnici č. I/3. 

13.8.2020Benešovští kriminalisté společně s policisty ze zásahové jednotky zadrželi drogového dealera

 Marihuanu a pervitin nabízel na území Vlašimi. Soud ho za to odsoudil k více jak třem letům za mřížemi. 

4.8.2020Opakovaně kradl láhve s alkoholem

Majetkové trestné činnosti se dopustil již v minulosti, hrozí mu tak přísnější trest.

3.8.2020Policisté pátrají po řidiči, který měl ujet z místa dopravní nehody

V katastru obce Maršovice měl srazit nezletilého chodce. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Neznámé vozidlo srazilo čtyřiaosmdesátiletého cyklistu

BENEŠOVSKO – Po jeho řidiči nyní policie pátrá.

V pátek dne 18. října letošního roku ve tři čtvrtě na čtyři odpoledne projížděl dosud neznámý řidič v neznámém motorovém vozidle po ulici Ke Stadionu v Benešově ve směru jízdy od ulice Hodějovského k silnici I/3. Při odbočování vlevo v křižovatce u Hotelu Benica na silnici I/3 nedal přednost v jízdě protijedoucímu cyklistovi, který přijížděl ve směru od Motelu Konopiště k ulici Ke Stadionu. Došlo tak ke střetu, následkem kterého čtyřiaosmdesátiletý muž spadl na zem a zranil se. Neznámý řidič pak sice zastavil a muže kontaktoval, první pomoc mu ale neposkytl a z místa odjel. Zraněný tak musel ošetření v nemocnici vyhledat sám. Orientační dechová zkouška u něj byla negativní.

Touto událostí se nyní zabývají policisté z oddělení dopravních nehod benešovského dopravního inspektorátu, kteří po neznámém řidiči intenzivně pátrají. Mělo by se jednat o muže ve věku kolem 55 let, který řídil pravděpodobně delší stříbrné osobní motorové vozidlo nezjištěné značky a typu. Ve vozidle měl být sám. Policisté se v této souvislosti obracejí na případné svědky celé události, zejména pak na skupinku několika osob, která v té době měla stát na chodníku u Hotelu Benica a mohla něco vidět. Vidět nehodu mohli také řidiči vozidel, kteří stáli v koloně na silnici I/3 na úrovni hotelu Benica. Jakékoliv informace, které by mohly vést k řádnému objasnění celé věci, přivítají na tel.: 974 871 261 anebo na lince 158. Za pomoc a spolupráci děkujeme. 

por. Bc. Eva Stulíková

tisková mluvčí

P ČR Benešov

23. října 2019

publikováno 23.10.2019
vytvořilo Anawe