Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

24.2.2020Příprava domácnosti na krizové situace

Souhrn doporučení obyvatelům, jak si předem vytvořit velice solidní zázemí pro případ neočekávané mimořádné situace

11.11.2019Neznámý pachatel odcizil na poště ve Vlašimi zapomenutou peněženku s platební kartou

BENEŠOVSKO – Policisté po něm nyní pátrají. K dispozici mají kamerový záznam z místa. Je na něm zachycen muž, který se v době krádeže v těchto prostorách pohyboval.

23.10.2019Neznámé vozidlo srazilo čtyřiaosmdesátiletého cyklistu

BENEŠOVSKO – Po jeho řidiči nyní policie pátrá.

22.10.2019Neznámý podvodník připravil starší paní o peníze

BENEŠOVSKO – Uvěřila totiž jeho legendě o radiátorech a přišla tak o pět tisíc korun.

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Neznámý podvodník připravil starší paní o peníze

BENEŠOVSKO – Uvěřila totiž jeho legendě o radiátorech a přišla tak o pět tisíc korun.

Případ se stal ve čtvrtek 17. října ve Vlašimi. Kolem půl jedné odpoledne tady dosud neznámý muž kontaktoval pětasedmdesátiletou paní s tím, že jejímu sousedovi, který v domě provádí rekonstrukci bytu, přivezl radiátory. Chtěl po ní, aby mu za ně zaplatila 11 tisíc korun a následně je předala majiteli. Žena mu ale sdělila, že tolik peněz nemá, nakonec mu ale přece jen dala „zálohu“ 5 tisíc, kterou požadoval. Z toho si ale 4 tisíce musela půjčit. Muž poté odešel s tím, že jde pro radiátory, zpět už se ale nevrátil.

Případem se začali zabývat vlašimští policisté, kteří po neznámém muži intenzivně pátrají. Nevylučují přitom, že by mohl podobným způsobem podvést i někoho dalšího nebo se o to alespoň pokusit. Proto apelují na všechny, zejména starší spoluobčany, aby byli při kontaktu s cizí osobou maximálně obezřetní, nevěřili žádným nesmyslným legendám a už vůbec nedávali nikomu cizímu peníze. Zároveň se obracejí na širokou veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci při dopadení tohoto neznámého pachatele. Jakékoliv poznatky, které by mohly vést k odhalení jeho identity, sdělte prosím přímo policistům obvodního oddělení Vlašim na tel.: 974 871 750 nebo operátorům na lince 158. Děkujeme.

por. Bc. Eva Stulíková

tisková mluvčí

P ČR Benešov

22. října 2019

publikováno 22.10.2019
vytvořilo Anawe