Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

24.3.2021Trojice zlodějů si vyslechla obvinění

Již v minulosti se dopouštěli hlavně majetkové trestné činnosti 

5.2.2021Profesionální práce psovodů a služebního psa jménem Hasko

Nyní již obviněného muže z přepadení benzinky ve Vlašimi vypátrali a zadrželi téměř hodinu a půl od oznámení. 

3.2.2021Vloupání do 4 vozidel

Poškozením vozidel a odcizením věcí z nich způsobil škodu téměř 50 tisíc korun. 

4.2.2021O dentální hygienu jim nejspíše nešlo

Pátráme po čtyřech mužích, kteří jsou podezřelí z krádeže zboží. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Neznámý řidič srazil přímo na přechodu pro chodce osmatřicetiletou ženu a z místa ujel

přechod

BENEŠOVSKO – Nyní po něm pátrá policie.

V úterý dne 22. ledna letošního roku kolem půl sedmé ráno došlo v benešovské Máchově ulici k dopravní nehodě. Osmatřicetileté ženě, která právě přecházela po vyznačeném přechodu pro chodce v blízkosti tamních autobusových zastávek, nedal přednost dosud neznámý řidič v neznámém vozidle. Po střetu měla žena upadnout na kapotu motoru a následně měla být tlačena ještě chvíli vpřed. Poté upadla na chodník, kde zůstala ležet. Neznámý řidič ale místo toho, aby zastavil, poskytl zraněné ženě první pomoc a vše oznámil policii, pokračoval dále v jízdě a z místa ujel směrem na Týnec nad Sázavou. Dotyčná pak sama vyhledala lékařské ošetření v benešovské nemocnici. O případu se tak policisté dozvěděli až od lékařů.

V souvislosti s tímto případem se nyní obracíme na širokou veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci při pátrání po tomto neznámém řidiči. Jakékoliv informace, které by mohly pomoci objasnit okolnosti této události, přijmou policisté benešovského dopravního inspektorátu na tel.: 974 871 261, popřípadě operátoři na lince tísňového volání 158. Děkujeme.

  1. s chodci na Benešovsku nejsou, zejména v poslední době, bohužel ojedinělé. V roce 2018 řešili policisté celkem 29 takových případů, letos jich ale od začátku roku zaznamenali už 6. Hlavní příčiny těchto událostí se přitom neustále opakují. Řidiči, ale i chodci jsou dost často nepozorní a neukáznění. Stávají se případy, kdy chodec řidiči doslova vběhne přímo do jízdní dráhy a podstatně mu tak ztíží možnost reakce na nastalou situaci. Oproti tomu řidiči chodce často přehlédnou, jednoduše proto, že nejsou vidět. Ke spoustě takových případů by přitom nemuselo dojít, kdyby chodci maximálně využívali reflexní prvky, a to nejen mimo obec, jak jim to ukládá zákon, ale i ve městě.

por. Bc. Eva Stulíková

tisková mluvčí

P ČR Benešov

24. ledna 2019

publikováno 24.1.2019