Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

24.3.2021Trojice zlodějů si vyslechla obvinění

Již v minulosti se dopouštěli hlavně majetkové trestné činnosti 

5.2.2021Profesionální práce psovodů a služebního psa jménem Hasko

Nyní již obviněného muže z přepadení benzinky ve Vlašimi vypátrali a zadrželi téměř hodinu a půl od oznámení. 

3.2.2021Vloupání do 4 vozidel

Poškozením vozidel a odcizením věcí z nich způsobil škodu téměř 50 tisíc korun. 

4.2.2021O dentální hygienu jim nejspíše nešlo

Pátráme po čtyřech mužích, kteří jsou podezřelí z krádeže zboží. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Nový videoklip s preventivní tematikou

Nový videoklip s preventivní tematikou

Středočeská policie má nový videoklip s preventivní tematikou. Zaměřuje se na alkohol za volantem a svou formou a pojetím je určen především mládeži, začínajícím řidičům a řidičům ve věku do 30 let. Bude hojně využíván, zejména při preventivních přednáškách ve školách, na větších prezentačních akcích, ale i na internetu. 

Mladík stojí na skále, pod ním hluboká propast. V ruce drží láhev s alkoholem. Bilancuje, neví jak dál. Je zoufalý, přemýšlí, co udělá. Hlavou mu létají smutné vzpomínky. Vidí svou dívku, kterou tak miloval. Vzpomíná na to, jak byli se svými přáteli na bowlingu. Všichni se dobře bavili, popíjeli přitom alkohol. On pak přesto sedl za volant, aby svou dívku odvezl domů. Tam už se ale bohužel nikdy nevrátila… To jsou ústřední scény zbrusu nového hudebního videoklipu, který vznikl ve spolupráci Krajského ředitelství policie Středočeského kraje, města Benešov a Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje. Autorskou skladbu k němu poskytla kapela Czech It, skupina mladých hudebníků z Týnce nad Sázavou. Financován byl z dotačních fondů Ministerstva vnitra ČR.

Problematika dopravních nehod, obzvláště těch pod vlivem alkoholu, popřípadě jiných návykových látek, je v současné době bohužel stále aktuální. Jen za loňský rok zjistili policisté v České republice alkohol u řidiče při každé 23. nehodě. Řada z nich přitom končí fatálně, úmrtím řidiče, spolujezdce, anebo někoho z osádky dalšího vozidla. Nezanedbatelné procento z nich mají přitom na svědomí řidiči do 30 let, kteří ještě nemají s řízením takové zkušenosti. A právě na tuto cílovou skupinu se nový videoklip zaměřuje. Je ze života mladých lidí, zachycuje situace, které jsou naprosto reálné i s jejich možnými reálnými následky. Má poutavou formou motivovat řidiče k tomu, aby za volant pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek v žádném případě nesedali a zároveň je i jejich případné spolujezdce upozornit na možná rizika. Pokud řidič v takovém stavu někoho usmrtí anebo mu způsobí újmu na zdraví, spáchá trestný čin, čeká ho trest, neustálý pocit viny, často provázený beznadějí a v krajním případě i samotou, nehledě na možné sociální dopady. Změní tak život nejen sobě, ale i spoustě dalších lidí. Nikdy už to nebude takové jako před nehodou.  

Tento videoklip je svým způsobem nadčasový, bude mít široké využití. Prezentovat ho budou policisté v rámci svých preventivních programů, na nejrůznějších preventivně informačních akcích a dalších vhodných příležitostech. K užívání ho ale poskytnou i svým kolegům z ostatních krajů i dalším subjektům tak, aby se osvěta touto formou co nejvíce rozšířila. Klip dostanou k dispozici také zástupci „Bezpečných měst“ Středočeského kraje, kteří ho budou moci používat při svých preventivních aktivitách. Počítá se také s tím, že se bude objevovat například i na obrazovkách ve vybraných restauračních zařízeních, nesoucích nálepku „Bezpečný podnik“, v některých čekárnách zdravotnických zařízení, apod. K dispozici volně ke zhlédnutí bude též na novém facebookovém profilu Policie ČR, anebo na YouTube.

Z dlouhodobých statistik vyplývá, že počty dopravních nehod zaviněných pod vlivem alkoholu každoročně klesají. Jedná se ale o ty případy, kdy je u viníka zjištěna nižší hladina promile. Oproti tomu ale bohužel dochází k nárůstu těch nehod, při kterých jsou viníci pod výrazným vlivem alkoholu, tj. vyšším než jedno promile, anebo jsou výrazně intoxikováni omamnými a psychotropními látkami. A právě zejména mladí řidiči si často neuvědomují, že přítomnost těchto látek v organismu je pro policisty snadno zjistitelná. Situaci tedy nelze podceňovat. Na místě je proto přiměřená represe, ale také prevence, v rámci které a pro kterou vznikl i zmíněný videoklip. V neposlední řadě je také třeba, aby se všichni účastníci silničního provozu k sobě chovali ohleduplně a zabránili tak zbytečnému maření životů.

Tento videoklip byl oficiálně představen ve středu dne 7. června 2017 v Benešově. Akce se zúčastnila celá řada hostů z řad integrovaného záchranného systému, zástupci města Benešov, některých benešovských škol i dalších subjektů. Tato akce byla záměrně načasována na začátek letní sezóny, kdy obzvláště mladí lidé vyrážejí velmi často za zábavou a stávají se tak potenciálně rizikovou skupinou v dopravě.


Por. Bc. Eva Stulíková, tisková mluvčí P ČR Benešov

publikováno 19.6.2017

Reagujte na článek:

Informace o Vás
:
:
: *
: capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné