Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

17.5.2021Nábor k Policii České republiky

I Ty se můžeš stát jedním z nás

Hledáme muže i ženy starší 18 let se smyslem pro zodpovědnou a smysluplnou práci, při které budou chránit život a zdraví občanů České republiky a jejich majetek.

Umíte se dobře a rychle rozhodnout?

Jste zodpovědní?

Chcete pomáhat ostatním?

Rádi sportujete?

Jste iniciativní při plnění svěřených úkolů?

Máte pozitivní přístup k sebevzdělávání?

Nejsou vám cizí slova – čest, odvaha, spravedlnost. Potom hledáme právě Vás a těšíme se, že rozšíříte naše řady a stanete se příslušníky Policie České republiky Územního odboru Benešov.

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

Zobrazit vše

Aktuální informace

15.9.2021Víkend benešovských policistů trošku jinak

BENEŠOVSKO - O víkendu se benešovští policisté účastnili hned několika akcí pro veřejnost a byla to velmi zajímavá podívaná.

16.7.2021Pomozte s pátráním po odcizeném motocyklu
BENEŠOVSKO - Majiteli byl motocykl odcizen koncem června

Benešovští policisté pátrají po zloději, který v době od 28. června od 20 hodin do 29. června do 20:18 hodin odcizil z pergoly u rodinného domu motocykl na adrese Chlístov - Žabovřesky na Benešovsku.

21.6.2021Vytvoř svou kampaň! - Bezpečnost chodců a cyklistů očima dětí

Město Vlašim vyhlásilo dne 6.dubna 2021, jakožto měsíci bezpečnosti, ve spolupráci s partnery soutěž pro žáky základních škol a nižšího stupně gymnázia pod názvem Bezpečnost chodců a cyklistů očima dětí! Úkolem dětí byla vytvořit vlastní kampaň formou plakátu, prezentace či videospotu.

2.6.2021Policie hledá sedmadvacetiletého muže, který nenastoupil do vězení

BENEŠOVSKO - Víte, kde se muž nachází? Volejte linku 158. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

O dentální hygienu jim nejspíše nešlo

Policie ČR, ú.o. Benešov

Pátráme po čtyřech mužích, kteří jsou podezřelí z krádeže zboží. 

Vlašimští policisté řeší případ krádeže, které se měli dopustit čtyři neznámí muži, a to dne 18. ledna letošního roku v době od 18:35 – 18:45 hodin. V tuto dobu měli vstoupit do prodejny, která se nachází ve Vlašimi v ulici Vlasákova. Dva podezřelí muži šli k prodejním regálům s drogistickým zbožím, odkud měli odcizit téměř 70 kusů zubních past, více jak 30 kusů zubních kartáčků. Další muž měl odcizit více jak 30 kusů konzerv tuňáka. A další podezřelý muž měl odcizit téměř 40 kusů bonboniér. Výše uvedení muži si zboží měli schovat pod své oblečení a s takto ukrytým zbožím odejít z prodejny bez zaplacení.

Policisté mají k dispozici podobu podezřelých mužů.

Podezřelý č. 1 – Jde o muže zdánlivého stáří 40 let. Na hlavě má krátce střižené hnědé vlasy, specificky vyholené kolem uší. Oblečen je do tmavě modré mikiny, která má dlouhé šedivé rukávy. Na nohou má tmavé kalhoty a obut je do černých sportovních bot s bílou podrážku. Přes rameno nese hnědou brašnu. Na pravé ruce má hodinky s hnědým koženým páskem.

 

Podezřelý č. 2 – Muž ve věku kolem 35ti let. Má krátké tmavé vlasy. Na sobě má černou bundu, pod kterou má šedou mikinu nebo tričko. Na nohou má tmavě modré džíny. Kolem krku má volně šedou šálu.

 

Podezřelý č. 3 – Jedná se o muže zdánlivého stáří 35 let. Na hlavě má krátké hnědé vlasy. Oblečen je do černé bundy a modrých džínů. Přes rameno má tvou brašnu.

 

Podezřelý č. 4 – Jedná se o holohlavého muže ve věku kolem 40 – 45 let. Na sobě má zelenou bundu a tmavé kalhoty. Obut je do hnědých bot. Přes rameno nese světlou tašku.

 

Všichni čtyři muži jsou nyní podezřelí ze spáchání přečinu krádeže. Vzhledem k tomu, že se krádeže měli dopustit za situace, v rámci které byl usnesením vlády na území České republiky vyhlášen nouzový stav z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu vysoce nakažlivého koronaviru SARS-Co-V-2 způsobující nemoc COVID-19, hrozí jim tak podle trestního zákoníku, v případě uznání viny před soudem, trest odnětí svobody až na osm let.

Policistům se do současné doby nepodařilo muže ztotožnit, proto se obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci. V případě jakéhokoliv poznatku k osobám podezřelých mužů kontaktujte vlašimské policisty na telefonním čísle 974 871 750 nebo na služebním mobilním telefonu: 735 785 869.

 

Podezřelý muž č. 1Podezřelý muž č. 2Podezřelý muž č. 3Podezřelý č. 4


por. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
4. února 2021

publikováno 4.2.2021

Reagujte na článek:

Informace o Vás
:
:
: *
: capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné