Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

24.3.2021Trojice zlodějů si vyslechla obvinění

Již v minulosti se dopouštěli hlavně majetkové trestné činnosti 

5.2.2021Profesionální práce psovodů a služebního psa jménem Hasko

Nyní již obviněného muže z přepadení benzinky ve Vlašimi vypátrali a zadrželi téměř hodinu a půl od oznámení. 

3.2.2021Vloupání do 4 vozidel

Poškozením vozidel a odcizením věcí z nich způsobil škodu téměř 50 tisíc korun. 

4.2.2021O dentální hygienu jim nejspíše nešlo

Pátráme po čtyřech mužích, kteří jsou podezřelí z krádeže zboží. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Ohrožení hosté – případ z roku 1898

Ohrožení hosté – případ z roku 1898

Případ z historie zaznamenaný v rámci projektu Hříšní lidé kraje podblanického.

Horký jarní večer zažilo 23. března 1898 několik hostů v hostinci Václava Mareše v Domašíně.

A to když mezi ně přišel „svým vystupováním známý“ František Procházka, tehdy 27letý, ženatý obuvnický pomocník z Domašína. Hned po vstoupení do lokálu se rozhlédl a prohlásil, že „musí někoho zabít nebo vypárat, že má zlost“. Přitom k vyděšení všech zúčastněných vytahoval „obuvnický přikrajovák, patrně již na to připravený“.

Napětí mezi hosty sílilo, „ježto jej znali jako člověka všeho schopného“. Hostinský Mareš se snažil předejít případnému neštěstí a popadl v rychlosti Procházku a vyhodil na ulici. Ten ale „cítě se pokořeným, počal mlátiti do dveří a kamením tlouci do oken“, takže stále ohrožoval hosty v lokálu. To již zcela dopálilo hostinského Mareše, který popadl revolver, otevřel dveře a na ulici vystřelil dvakrát do vzduchu, „aby spíše útočníka odehnal“. Ten ale po výstřelech křičel: „Tvého revolveru já se nebojím“ a sbíral opět kamení. Hostinský v obavách z dalších nebezpečných zásahů kamením vypálil dvakrát po útočníkovi a „zasáhl jej do ramene, kde projektil zůstal vězeti“. Teprve po zranění Procházka od hostince utekl.

Druhý den jej vyšetřil lékař a „kule byla mu z ramene vytažena“. V odpoledních hodinách se pak do Domašína dostavila soudní komise z Vlašimi a „ve věci této zavedeno trestní vyšetřování“.

PhDr. Jindřich Nusek, Muzeum Podblanicka, p. o.

 

revolver

 

 

 

 

publikováno 5.6.2017