Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

8.7.2019V dopravně bezpečnostních akcích policisté nepolevují ani o prázdninách

BENEŠOVSKO – Se zvýšenými kontrolami přitom začali už na konci školního roku a pokračovali v nich i ve dnech volna. Akcí tak prozatím proběhlo celkem pět, čtyři celorepublikové a jedna vlastní, okresní.

3.7.2019Benešovští policisté pátrají po ženě, která v obchodním domě odcizila kabelku s věcmi

Způsobila tak škodu téměř 10 tisíc korun. Nyní je podezřelá z přečinů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. 

3.7.2019Benešovští policisté pátrají po ženě, která v obchodním domě odcizila kabelku s věcmi

Způsobila tak škodu téměř 10 tisíc korun. Nyní je podezřelá z přečinů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. 

1.7.2019Policisté pátrají po řidiči, který nezastavil u dopravní nehody

Celá událost se odehrála na silnici č. I/3 o obce Olbramovice.

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Opakované újezdy muže od benzinových čerpacích stanic bez zaplacení natankovaných pohonných hmot

Policie ČR, ú.o. Benešovbb

Policisté řeší případy újezdů od benziny u silnice I/3 u obce Votice a od benziny na dálnici D3 u obce Mezno, kterých se dopustil stejný pachatel. Jeho podobu zachytily nainstalované kamery. Žádáme tak veřejnost o pomoc při jeho ztotožnění.

Poprvé se tohoto protiprávního jednání pachatel dopustil dne 9.6.2018 v 00:59 hodin na benzinové čerpací stanici u Votic, která je u silnice I/3 (též známé jako E55). Stojí u komunikace napravo, ve směru na Tábor.  Řidič přijel v osobním vozidle tovární značky Ford Mondeo, provedení hatchback, stříbrné barvy. Je možné, že na zadní straně vozidla, na 5-tých dveřích, má auto sportovní křídlo.  Vozidlo má dále střešní okno, což u těchto typů není běžné. Před střešním oknem je upevněna anténa. Kola vozu jsou ocelová. Dle záznamu z kamer lze soudit, že ročník výroby vozidla je 2001 až maximálně 2003. Na přední ani na zadní straně auto při tankování nedisponovalo žádnými registračními značkami. Pachatel s tímto vozidlem přijede vždy ke stojanu z levé strany, následně zhruba 1 – 2 metry couvne zpět, odklopí zevnitř vozidla víčko nádrže, které se nachází  na pravé straně karoserie a jde tankovat.

Druhý případ se stal dne 19.6.2018 v 00:21 hodin na benzinové čerpací stanici u dálnice D3 – Mezno, ve směru jízdy na Tábor. Opět muže při jednání zachytily nainstalované kamery. Stejným způsobem natankoval naftu do vozidla a následně ujížděl opět směrem na Tábor.

Třetí případ se odehrál dne 30.6.2018 v 22:50 hodin na stejné benzinové čerpací stanici u dálnice D3 – Mezno. Opět začal tankovat naftu do vozidla. V jeho odjezdu se mu pokusila zabránit obsluha benziny. Nejprve slovně, na což pachatel nereagoval, sednul do auta a chtěl z benziny ujet. Zaměstnanec se v odjezdu dále pokusil zabránit tím, že se položil na předek vozidla. Na to ale pachatel opět nereagoval, zařadil zpátečku a s držícím se zaměstnancem na autě takto couval zhruba 30 metrů až do jeho pádu. Ten se naštěstí obešel bez zranění.

K popisu pachatele lze uvést, že se jedná o muže evropského typu ve věku zhruba 20 – 30 let. Je štíhlé sportovní postavy, vysoký 190 – 195 cm. Má podlouhlý obličej. Na hlavě středně dlouhé hnědé vlasy. Mluví česky bez přízvuku. Při újezdu ze dne 19.6.2018 byl oblečen do šedé mikiny s kapucí. Ta má na přední straně nápis ,,NIKE“ se znakem – fajfkou. Na nohou má tmavé úzké jeansy. Obut je do červených tenisek s bílou podrážkou. Při posledním nahlášeném újezdu je oblečen do khaki zeleného trička s krátkým rukávem. Na nohou má opět tmavé úzké jeansy. Obut je do stejných bot – červené tenisky s bílou podrážkou.

Vzhledem k tomu, že se tohoto protiprávního jednání pachatel  dopustil opakovaně, není vyloučeno, že by se obdobně mohl zachovat i v budoucnu. Policisté také nevylučují to, že mohl bez zaplacení ujet i z jiné benzinové čerpací stanice. Žádáme tak veřejnost a případné svědky o pomoc při jeho ztotožnění. Zároveň upozorňujeme zaměstnance čerpacích stanic, aby si všímali osob, které se pohybují v okolí jejich pracoviště, byli obezřetní a nesnažili se jakkoliv zabránit odjezdu pachatele. Pátráme také po výše uvedeném vozidlu Ford Mondeo, s kterým od benziny pachatel ujížděl. Jakékoliv poznatky, které by pomohly objasnit situaci, a které by mohly vést k odhalení totožnosti muže, přijmou policisté na telefonním čísle: 974 871 760. Využít můžete také linku tísňového volání 158. Za spolupráci děkujeme.

nprap. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
12. července 2018

 

 

 

 

publikováno 12.7.2018
vytvořilo Anawe