Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

6.5.2021Muž pokácel a odcizil 27 modřínů

BENEŠOVSKO- Policisté již mají podezřelého muže 

6.5.2021Šestatřicetiletý muž skončil za mřížemi

BENEŠOVSKO- Výčet jeho trestné činnosti je opravdu pestrý 

6.5.2021Šestatřicetiletý muž skončil za mřížemi

BENEŠOVSKO- Výčet jeho trestné činnosti je opravdu pestrý 

24.3.2021Trojice zlodějů si vyslechla obvinění

Již v minulosti se dopouštěli hlavně majetkové trestné činnosti 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Pátráme po podezřelých osobách

Policie ČR, ú.o. Benešov

První novoroční víkend vyjížděli vlašimští policisté k případu odcizení dvou jízdních kol. 

Během neděle 3. ledna se stala terčem krádeže dvě jízdní kola z parkoviště vlašimské zbrojovky, které si tam majitelé zaparkovali na místech určených pro jejich odkládání. Obě kola jsou horského typu. Jedno je tmavě-modré barvy, značky 4Ever Frontbee 29“ a druhé Galaxy Proteus 26, 19“, červeno-černé barvy, velikost 26". Tímto skutkem vznikla právoplatným majitelům škoda víc jak 20 tisíc korun.

Policisté mají v současné době k dispozici kamerové záznamy, na kterých jsou zachyceny dvě podezřelé osoby. Hledají ženu silnější postavy, která je vysoká asi 170 centimetrů, přibližně ve věku 25 let, delší blond vlasy s tetováním na pravé ruce. Dále hledají muže, který je hubené postavy, vysoký přibližně 180 centimetrů, krátké černé vlasy a snědé pleti. Obě podezřelé osoby mluví plynule česky.

Za trestný čin krádež hrozí podezřelým osobám až osmiletý trest odnětí svobody, neboť se trestné činnosti dopustily za situace, v rámci které byl usnesením vlády České republiky vyhlášen pro celé území České republiky nouzový stav.

Tímto se policisté obracejí na širokou veřejnost s žádostí o pomoc a spolupráci. Jakékoliv informace, které by mohly vést k objasnění tohoto případu, sdělte prosím na bezplatnou linku 158 nebo přímo policistům z Obvodního oddělení policie Vlašim na telefonním čísle 974871750.

Jak zabezpečit své jízdní kolo proti krádeži se dozvíte na tomto odkazu.

nprap. Jaroslav Bican
P ČR Benešov
15. ledna 2021

Podezřelé osobyPodezřelé osobyPodezřelé osobyPodezřelé osoby

publikováno 15.1.2021

Reagujte na článek:

Informace o Vás
:
:
: *
: capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné