Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

24.3.2021Trojice zlodějů si vyslechla obvinění

Již v minulosti se dopouštěli hlavně majetkové trestné činnosti 

5.2.2021Profesionální práce psovodů a služebního psa jménem Hasko

Nyní již obviněného muže z přepadení benzinky ve Vlašimi vypátrali a zadrželi téměř hodinu a půl od oznámení. 

3.2.2021Vloupání do 4 vozidel

Poškozením vozidel a odcizením věcí z nich způsobil škodu téměř 50 tisíc korun. 

4.2.2021O dentální hygienu jim nejspíše nešlo

Pátráme po čtyřech mužích, kteří jsou podezřelí z krádeže zboží. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Počet dopravních nehod na Benešovsku za loňský rok mírně klesl

Policie ČR, ú.o. Benešov

Přibylo ale mrtvých a těžce zraněných, vzrostl i počet nehod pod vlivem alkoholu. 

V roce 2018 vyšetřovali policisté na Benešovsku celkem 1640 dopravních nehod, což je o 24 nehod méně než v roce 2017. Zatímco počet lehce zraněných klesl z 339 na 319, počet mrtvých a těžce zraněných se zvýšil. Při nehodách zemřelo celkem 11 osob, což je o 5 více než v roce 2017, těžké zranění utrpělo celkem 52 osob, tedy o 9 více. Navýšil se i počet případů, ve kterých byl viník dopravní nehody pod vlivem alkoholu. Takových událostí řešili policisté celkem 53, tedy o 6 více než v roce 2017. Zvýšil se i počet odhadnutých škod o bezmála 7 miliónů korun na celkem 87 miliónů korun.

Nejčastějšími příčinami dopravních nehod byly způsob jízdy, rychlost jízdy a nedání přednosti v jízdě. Nejvíce nehod zavinili řidiči motorových vozidel, svůj podíl na nich ale měli i cyklisté, chodci a motocyklisté. Vzrostl počet nehod, na kterých měli účast řidiči motocyklů, a to z 51 na 67. Naopak se snížil počet nehod, na kterých měli účast cyklisté, ze 43 na 24, a také nehod, na kterých měli účast chodci, z 30 na 29. Klesl i počet srážek se zvěří z 360 na 340 případů.

V roce 2018 se policisté dopravní služby účastnili také několika desítek dopravně bezpečnostních akcí, které byly zaměřeny na odhalování přestupkového jednání zejména u řidičů motorových vozidel. Mimo to se také věnovali běžnému dohledu nad silničním provozem. V rámci všech těchto aktivit odhalili celkem 3249 řidičů, kteří překročili nejvyšší povolenou rychlost. Bylo jich o 657 méně než v roce 2017. Dále přistihli 229 řidičů, kteří řídili pod vlivem alkoholu a spáchali tak přestupek. Bylo to o 46 případů méně než v roce předchozím. S alkoholem za volantem odhalili ale 96 řidičů, kteří tím spáchali trestný čin. Těch bylo o 23 více než v roce 2017. Zvýšil se i počet přestupků řidičů, kteří usedli za volant pod vlivem drog. Bylo jich celkem 118, tedy o 25 více než v roce 2017. Oproti tomu se snížil počet cyklistů, které policisté přistihli při jízdě na kole pod vlivem alkoholu. Zatímco v roce 2017 jich bylo 24, loni se jejich počet snížil na 17.

I přesto, že policisté věnují dohledu nad silničním provozem dlouhodobou pozornost, nedaří se jim bohužel zastavit negativní trend spočívající v nárůstu počtu následků při dopravních nehodách. Okres Benešov má totiž nejhustší síť silnic ve Středočeském kraji, na kterých je obrovská frekvence provozu, a vozidla se tu pohybují poměrně vysokými rychlostmi.

por. Bc. Eva Stulíková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
18. ledna 2019

publikováno 18.1.2019