Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

24.3.2021Trojice zlodějů si vyslechla obvinění

Již v minulosti se dopouštěli hlavně majetkové trestné činnosti 

5.2.2021Profesionální práce psovodů a služebního psa jménem Hasko

Nyní již obviněného muže z přepadení benzinky ve Vlašimi vypátrali a zadrželi téměř hodinu a půl od oznámení. 

3.2.2021Vloupání do 4 vozidel

Poškozením vozidel a odcizením věcí z nich způsobil škodu téměř 50 tisíc korun. 

4.2.2021O dentální hygienu jim nejspíše nešlo

Pátráme po čtyřech mužích, kteří jsou podezřelí z krádeže zboží. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Policie hledá svědky dubnové dopravní nehody v Čechticích

BENEŠOVSKO – Pětasedmdesátiletá řidička ve vozidle tovární značky Toyota Yaris se tady, na Náměstí Dr. Tyrše, měla střetnout s třináctiletým chlapcem. Ten utrpěl zlomeninu nohy a skončil v nemocnici. Okolnosti této události ale nejsou zcela jasné, proto se nyní policie obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci.

K nehodě mělo dojít v neděli 29. dubna tohoto roku kolem půl páté odpoledne v Čechticích na Náměstí Dr. Tyrše, kde právě končila pouť. Po obou stranách vozovky vedoucí od obce Křivsoudov na obec Malá Paseka byly ještě rozestavěné stánky, které prodejci začínali postupně zavírat. Zhruba u posledního z nich, v místě, kde je mírné stoupání, se v tu dobu pohyboval třináctiletý chlapec v doprovodu své matky a dalších sourozenců. S tím se mělo následně střetnout osobní motorové vozidlo Toyota Yaris, které řídila pětasedmdesátiletá žena. Chlapec utrpěl zlomeninu nohy a skončil v nemocnici.

Případem se v současné době zabývají benešovští kriminalisté specializující se na vyšetřování dopravních nehod, kteří se snaží zjistit, jak přesně se tato událost stala. Její okolnosti nejsou totiž zcela jasné. Z dosavadního šetření bohužel jednoznačně nevyplývá, kdo je vlastně viníkem, proto by kriminalisté potřebovali pomoc veřejnosti. Cenné poznatky by jim mohli poskytnout zejména lidé, kteří se v tu dobu pohybovali na místě události nebo v jeho okolí a mohli tak něco vidět.

Nyní se proto obracíme na všechny občany, kteří by svým případným svědectvím mohli přispět k řádnému objasnění této nehody, aby neprodleně kontaktovali pracovníky služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Benešov na tel.: 974 871 514 (v pracovní době), anebo se obrátili na operátory linky tísňového volání 158.

Za pomoc a spolupráci děkujeme.

por. Bc. Eva Stulíková

tisková mluvčí

P ČR Benešov

21. srpna 2018

publikováno 22.8.2018

Reagujte na článek:

Informace o Vás
:
:
: *
: capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné