Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

24.3.2021Trojice zlodějů si vyslechla obvinění

Již v minulosti se dopouštěli hlavně majetkové trestné činnosti 

5.2.2021Profesionální práce psovodů a služebního psa jménem Hasko

Nyní již obviněného muže z přepadení benzinky ve Vlašimi vypátrali a zadrželi téměř hodinu a půl od oznámení. 

3.2.2021Vloupání do 4 vozidel

Poškozením vozidel a odcizením věcí z nich způsobil škodu téměř 50 tisíc korun. 

4.2.2021O dentální hygienu jim nejspíše nešlo

Pátráme po čtyřech mužích, kteří jsou podezřelí z krádeže zboží. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Policisté kontrolovali chodce a cyklisty, zda jsou mimo obec označeni reflexními prvky

Policie ČR, ú.o. Benešov

Všichni kontrolovaní byli řádně označeni. Navíc dostali reflexní pásky a šle jako prevenci pro příště.

Dopravně bezpečnostní akce zaměřená na viditelnost chodců a cyklistů probíhala ve čtvrtek a pátek minulého týdne v odpoledních a večerních hodinách na Benešovsku. Dopravní policisté i jejich kolegové z hlídkové služby na mobilních stanovištích kontrolovali, zda tito účastníci silničního provozu dodržují povinnost být za snížené viditelnosti při pohybu mimo obec označeni reflexními prvky. U žádného z kontrolovaných nezjistili pochybení. Navíc rozdávali reflexní pásku nebo šle jako prevenci pro příště. Během doby trvání akce policisté zkontrolovali celkem 32 chodců a 7 cyklistů. Všichni byli řádně označeni.

Povinnost být viditelně označen prvky z retroreflexního materiálu za snížené viditelnosti mimo obec byla stanovena v únoru roku 2016 novelizací zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích. Od té doby se policie na dodržování této povinnosti blíže zaměřuje, a to nejen v rámci běžného výkonu služby, ale také při celé řadě dopravně bezpečnostních akcí. Ty směřuje zejména na podzimní a zimní měsíce, kdy se viditelnost na komunikacích vlivem tohoto ročního období výrazně snižuje. Cílem je preventivně působit na chodce a cyklisty a přispět tak k ochraně života a zdraví nejen jejich, ale i ostatních účastníků silničního provozu.

por. Bc. Eva Stulíková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
27. listopadu 2018

publikováno 28.11.2018