Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

6.5.2021Muž pokácel a odcizil 27 modřínů

BENEŠOVSKO- Policisté již mají podezřelého muže 

6.5.2021Šestatřicetiletý muž skončil za mřížemi

BENEŠOVSKO- Výčet jeho trestné činnosti je opravdu pestrý 

6.5.2021Šestatřicetiletý muž skončil za mřížemi

BENEŠOVSKO- Výčet jeho trestné činnosti je opravdu pestrý 

24.3.2021Trojice zlodějů si vyslechla obvinění

Již v minulosti se dopouštěli hlavně majetkové trestné činnosti 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Policisté kontrolovali podezřelá vozidla

Policie ČR, ú.o. Benešov

Jeden řidič odmítl provedení dechové zkoušky i test na drogy, další měl platný zákaz řízení. 

První den tohoto týdne, kolem desáté hodiny večer, řídil osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Octavia osmačtyřicetiletý muž. Ten měl cestu ve Vlašimi minimálně z ulice Zámecké do ulice Vlasákova, kde byl následně kontrolován policejní hlídkou. Policisté řidiče vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce pomocí přístroje Dräger na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, což řidič odmítl. Rovněž také odmítl test na drogy. Policisté tak řidiči zakázali další jízdu, celou věc zaevidovali a oznámili správnímu orgánu k projednání.

Ve stejný den, krátce po půl jedenácté večer, řídil osobní motorové vozidlo výrobní značky Ford Mondeo pětatřicetiletý muž, a to minimálně od parkoviště v místech u zámku Konopiště do ulice Hodějovského ve městě Benešov.  Zde byl řidič zastaven a kontrolován policisty oddělení hlídkové služby Benešov. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Opačný výsledek ukázal test na drogy, který vyšel s pozitivním výsledkem. Dále policisté provedenou lustrací zjistili, že muž má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za tento trestný čin hrozí dle trestního zákoníku trest odnětí svobody až na dvě léta.

por. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
19. ledna 2021
 

publikováno 19.1.2021