Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

18.1.2019Počet dopravních nehod na Benešovsku za loňský rok mírně klesl

Přibylo ale mrtvých a těžce zraněných, vzrostl i počet nehod pod vlivem alkoholu. 

17.1.2019Kriminalita na Benešovsku za poslední rok vzrostla, nejvíce přibylo majetkových trestných činů

BENEŠOVSKO – Úměrně s tím se ale zvýšila i objasněnost. V kategorii pachatelů přibyli recidivisté i cizinci. Naopak mládež páchala trestnou činnost o něco méně.

17.1.2019K platbě za zakoupené zboží použil platební kartu, která mu nepatřila

U pokladny podezřelého zachytily nainstalované kamery. Policisté tak žádají veřejnost o pomoc a spolupráci. 

15.1.2019Dopravních nehod s účastí chodců neubývá, častou příčinou je neukázněnost a nepozornost jak jejich, tak i řidičů

BENEŠOVSKO – Zatímco v prosinci roku 2017 vyšetřovali policisté benešovského dopravního inspektorátu jednu srážku s chodcem, o rok později to bylo za stejné časové období šest případů. Letos v lednu se navíc do statistik zapsaly už dvě takové události. Obě jsou z Benešova.

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Policisté pátrají po osobách, které by jim mohly poskytnout potřebné informace k majetkové trestné činnosti

Policie ČR, ú.o. Benešovbb

Žádají tak veřejnost o pomoc a spolupráci. 

Vlašimští policisté řeší případ krádeže, ke které došlo minulý týden v úterý dne 23. října. Dosud neznámý pachatel v době od  17:28 hodin – 17:55 hodin využil nepřítomnosti recepční jednoho z vlašimských hotelů. Pachatel překonal uzamčené dveře do recepce a vnikl dovnitř. V této místnosti prohledal šuplíky stolů, ze kterých následně odcizil finanční hotovost přesahující částku 50 tisíc korun.

Policisté v rámci šetření zajistili záznam z nainstalovaného kamerového systému. Ze záznamu je patrné, že se ve výše uvedenou dobu u hotelu pohybovalo několik dospělých osoby a jedno dítě. Jedná se o dva muže snědší pleti, oba ve věku 40 – 45 let, oba měli na hlavě pleš. První muž byl oblečen do tmavě modrého saka s béžovým límcem, pod kterým měl bílou košili. Na nohou měl modré riflové kalhoty a obut byl do hnědých polobotek. Druhý muž měl na sobě tmavě modré sako a tmavě modré kalhoty. Na hlavě měl nasazeny dioptrické brýle  se silnými hnědými stranicemi. Třetí z dospělých byla žena snědší pleti ve věku kolem 40 let. Dlouhé černé vlasy měla sepnuté dozadu sponou. Na kamerovém záznamu je vidět, že na sobě měla černou bundu a pod ní bílé triko. Krk měla zakrytý světle hnědým šátkem. Na nohou měla černé legíny se dvěma světlými pruhy nad kotníky. Obuta byla do bílých sportovních bot. S dospělými na místo přijelo dítě – chlapec přibližně ve věku 4 let.

Provedeným šetřením policisté zjistili, že osoby k hotelu přijely osobním vozidlem tovární značky Hyundai Accent, pravděpodobně modro zelené barvy s registrační značkou Slovenské republiky, začínající písmeny NZ…

Všechny výše popsané osoby se v okolí hotelu pohybovaly v době spáchání trestné činnosti. Svou výpovědí by tak mohly přispět k objasnění celého případu. Policisté po nich intenzivně pátrají, ale prozatím bez kladného poznatku. Nedaří se jim osoby ztotožnit, proto se obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci. Jakékoliv informace k osobám přijmou policisté na telefonním čísle: :974871750, anebo na lince tísňového volání 158. Za pomoc a spolupráci děkujeme.

nprap. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
31. října 2018

Vlašim - foto č. 1

Vlašim - foto č. 2

Vlašim - foto č. 3

publikováno 31.10.2018

Reagujte na článek:

Informace o Vás
:
:
: *
: capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné
vytvořilo Anawe