Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

15.1.2021Pátráme po podezřelých osobách

První novoroční víkend vyjížděli vlašimští policisté k případu odcizení dvou jízdních kol. 

22.12.2020Kriminalistům se podařilo odhalit další drogové dealery

Muž a žena na Vlašimsku distribuovali marihuanu, pervitin a další omamné a psychotropní látky.

16.12.2020Odcizení mobilní toalety

Oznamovatelka k nahlášení krádeže využila POL POINT. 

14.12.2020Pokusil se odcizit vozidlo

 V případě dopadení a uznání viny hrozí pachateli až osm let za mřížemi. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Policisté pátrají po řidiči, který měl ujet z místa dopravní nehody

Policie ČR, ú.o. Benešov

V katastru obce Maršovice měl srazit nezletilého chodce. 

Dopravní policisté řeší případ střetu osobního vozidla a nezletilého chlapce. Celá událost se měla stát dne 3. července letošního roku kolem 12:30 hodin v katastru obce Maršovice. Dle dosud zjištěných informací měl nezletilých chlapec jít ve směru od obce Vráce na obec Mstětice, a to po pravé straně komunikace u krajnice. Řidič osobního vozidla měl v mírné levotočivé zatáčce narazit do chlapce. Po srážce měl na krátký čas přibrzdit, z vozidla nevystoupil, a následně rychle z místa odjel pryč. Na základě šetření vyplynulo, že se mělo jednat o osobní vozidlo výrobní značky VW Golf, černé barvy, pravděpodobně 2. generace, s fólií na zadním okně. Zadní světlomety měly mít černé kryty.

Policisté zjišťují veškeré okolnosti vzniku dopravní nehody a prověřují všechny informace. Vzhledem k tomu, že okolnosti vzniku dopravní nehody jsou doposud nejasné, žádají tak policisté o pomoc širokou veřejnost. S ohledem na odlehlost místa se obracejí především na místní obyvatele, kteří by si dopravní nehody nebo vozidla mohli všimnout. Jakékoliv informace, které by mohly přispět k objasnění  dopravní nehody, přijmou policisté na telefonním čísle: 974 871 261 nebo na mobilním telefonu: 735 785 559. Využít můžete také bezplatnou linku tísňového volání 158.

por. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
3. srpna 2020

publikováno 3.8.2020

Reagujte na článek:

Informace o Vás
:
:
: *
: capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné