Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

3.4.2020Okolnosti události, která vznikla na silnici č. I/3, jsou dosud nejasné

BENEŠOVSKO – Policisté hledají svědky.

3.4.2020I nadále kontrolujeme dodržování opatření ve vyhlášeném nouzovém stavu

KRAJ - Už více jak dva týdny trvá na území republiky nouzový stav kvůli boji s novým typem koronaviru. Složkám Integrovaného záchranného systému, tedy i policistům, vyvstaly ruku v ruce s touto situací i nové povinnosti. 

1.4.2020Odcizil zubní kartáčky za více jak šestnáct tisíc korun

Při krádeži muže zachytily nainstalované kamery. Policisté žádají veřejnost o spolupráci. 

24.3.2020Policisté pátrají po mužích, kteří se vloupali do areálu plaveckého bazénu

Jejich jednání zachytily nainstalované kamery. Policisté tak žádají veřejnost o pomoc a spolupráci.

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Policisté pátrají po svědcích dopravní nehody

Policie ČR, ú.o. Benešovbb

Ke střetu dvou vozidel došlo ve Vlašimi v ulici Komenského.

Benešovští dopravní policisté se od února letošního roku zabývají dopravní nehodou, ke které došlo přesně dne 26. února v 13:33 hodin, v ulici Komenského ve Vlašimi. Tou dobou jel ve směru od ulice Na Valech k ulici Riegrova řidič v osobním vozidle výrobní značky Renault Clio. Před prodejnou se sportovním zbožím řidič s vozidlem zajel na parkoviště s podélným stáním u pravého okraje vozovky. Zde zastavil a otevřel levé dveře. Ve stejnou dobu jel totožným směrem také řidič ve vozidle značky Kia Sportage. Při průjezdu došlo ke střetu vozidla Kia Sportage s levými otevřenými dveřmi  zaparkovaného vozidla Renault Clio. Nárazem bylo vozidlo Renault Clio odhozeno směrem k obrubníku.


Policisté se obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc. Žádají, aby se jim přihlásili možní svědci dopravní nehody, kteří ve výše uvedený čas, tedy ve 13:33 hodin, projížděli ve Vlašimi ulicí Komenského. Zároveň žádají, aby se jim přihlásila řidička osobního vozidla značky Peugeot, pravděpodobně 207, černé barvy. Řidička s tímto vozidlem parkovala na místě dopravní nehody před vozidlem Renault Clio. Jakékoliv informace, které by mohly vést k objasnění celého případu, sdělte prosím policistům na telefonní číslo: 974 871 261 (250), anebo 735 785 559. Použít můžete také  linku tísňového volání 158.

 

por. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
12. března 2020

publikováno 12.3.2020

Reagujte na článek:

Informace o Vás
:
:
: *
: capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné
vytvořilo Anawe