Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

24.3.2021Trojice zlodějů si vyslechla obvinění

Již v minulosti se dopouštěli hlavně majetkové trestné činnosti 

5.2.2021Profesionální práce psovodů a služebního psa jménem Hasko

Nyní již obviněného muže z přepadení benzinky ve Vlašimi vypátrali a zadrželi téměř hodinu a půl od oznámení. 

3.2.2021Vloupání do 4 vozidel

Poškozením vozidel a odcizením věcí z nich způsobil škodu téměř 50 tisíc korun. 

4.2.2021O dentální hygienu jim nejspíše nešlo

Pátráme po čtyřech mužích, kteří jsou podezřelí z krádeže zboží. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Policisté pátrají po zloději, který z benešovské prodejny odcizil horské jízdní kolo

kolo

BENEŠOVSKO – Krádež přitom provedl velmi sofistikovaně, když předstíral zájem o jeho koupi. S obsluhou se domluvil na tom, že si může kolo projet, pak už se ale nevrátil. Krádeží způsobil škodu bezmála 23 tisíc korun.

Policisté obvodního oddělení Benešov se v současné době zabývají případem krádeže horského jízdního kola, ke kterému došlo v pátek dne 8. února letošního roku. Do prodejny s tímto zbožím na ulici Červené Vršky v Benešově vstoupil kolem půl třetí odpoledne neznámý muž, který projevil zájem o koupi červeného horského jízdního kola značky CTM Rascal 1.0 model: 2018, rám 18 palců, za cenu bezmála 23 tisíc korun. Zároveň obsluhu požádal, zda by si je mohl venku před obchodem projet. Jako záruku zanechal v prodejně černou příruční tašku, ve které měly být doklady. Na ulici vyšel s kolem sám, aniž by ho někdo doprovázel. Prodavačka mezi tím obsluhovala další zákazníky. Když se však dotyčný ani po zhruba čtvrt hodině nevrátil, pojala podezření, že něco není v pořádku. V příruční tašce žádné doklady nenalezla a zjistila, že muž i s kolem jednoduše zmizel. Událost tedy neprodleně oznámila policistům. Ti celou věc zadokumentovali a po pachateli i odcizeném kole začali okamžitě pátrat. K dispozici mají fotografii kola a popis neznámého muže. Mohl být ve věku mezi 45-50 lety, plnoštíhlé, přibližně 175 cm vysoké postavy. Měl hnědé vlasy s kouty a v obličeji byl hladce oholen. Oblečen byl do tmavých džínových kalhot a tmavé mikiny s kapucí. Na nohou měl šedé body značky ADIDAS. Hovořil česky bez přízvuku. Tímto jednáním se dopustil přečinu krádeže a pokud by byl dopaden a odsouzen, mohl by strávit za mřížemi až 2 roky.

V souvislosti s tímto případem se nyní policisté obracejí na širokou veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci. Nevylučují totiž, že neznámý muž takto nekradl poprvé, popřípadě se o to může znovu pokusit. Zejména prodejce jízdních kol proto vyzývají k maximální obezřetnosti při případném zkoušení zboží a žádají je, aby jim jakékoliv podezřelé jednání ze strany potencionálních zákazníků neprodleně oznámili. Zároveň přivítají i jakékoliv konkrétní poznatky k tomuto neznámému muži anebo k odcizenému jízdnímu kolu. Informace přijmou v pracovní době na telefonu: 974 871 700 nebo je lze sdělit kdykoliv na lince tísňového volání 158.

por. Bc. Eva Stulíková

tisková mluvčí

P ČR Benešov

21. února 2019

publikováno 22.2.2019
kolo 2