Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

24.3.2021Trojice zlodějů si vyslechla obvinění

Již v minulosti se dopouštěli hlavně majetkové trestné činnosti 

5.2.2021Profesionální práce psovodů a služebního psa jménem Hasko

Nyní již obviněného muže z přepadení benzinky ve Vlašimi vypátrali a zadrželi téměř hodinu a půl od oznámení. 

3.2.2021Vloupání do 4 vozidel

Poškozením vozidel a odcizením věcí z nich způsobil škodu téměř 50 tisíc korun. 

4.2.2021O dentální hygienu jim nejspíše nešlo

Pátráme po čtyřech mužích, kteří jsou podezřelí z krádeže zboží. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Policisté v průběhu velikonočních svátků uskutečnili dvě dopravně bezpečnostní akce

Policie ČR, ú.o. Benešov

Zkontrolovali více jak 350 řidičů. Nejčastěji řešili překročení nejvyšší povolené rychlosti.
 

V souvislosti s velikonočními svátky policisté na Benešovsku zvýšili dohled nad silničním provozem a naplánovali také dvě dopravně bezpečnostní akce.  Těch se účastnilo celkem 39 policistů  dopravní a pořádkové policie. Ve středu 17. dubna se řidiči mohli na silnici číslo I/3 u Benešova setkat nejen s dopravními policisty, ale také s policistkami z oddělení tisku a prevence a s promotérem ze Svazu českých pivovarů a sladoven celorepublikového projektu ,,Řídím, piju nealko pivo“. V rámci tohoto projektu řidiči od promotéra dostávali nealkoholické pivo a jednorázový alkoholtester.


Během dopravně bezpečnostních akcí, které se uskutečnily 17. a 22. dubna, policisté zastavili a zkontrolovali více jak 350 vozidel a zjistili více jak 70 přestupků. Nejčastějším prohřeškem řidičů bylo překročení nejvyšší povolené rychlosti. Tento přestupek policisté řešili ve 41 případech. 7 řidičů nemělo vyhovující technický stav vozidla. Třetím nejčastějším přestupkem, který policisté v rámci dopravně bezpečnostních akcí řešili, byl ten, že řidiči nebyli za jízdy připoutáni bezpečnostním pásem. Tohoto přestupku se dopustilo 6 řidičů. Jeden z kontrolovaných řidičů byl pod vlivem  alkoholu a u jednoho byla zjištěna přítomnost návykových látek. Dopustili se tak přestupku, který policisté oznámili správnímu orgánu k projednání.


Toto období je z hlediska dopravy velice rizikové. Houstne provoz a častěji tak vznikají dopravní nehody. Policisté ze skupiny dopravních nehod na Benešovsku během velikonočních svátků řešili celkem 29 dopravních nehod.


nprap. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
25. dubna 2019

 

Foto - velikonoční svátky

 

Foto - velikonoční svátky

publikováno 25.4.2019