Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

30.8.2019Policisté pátrají po muži, který se ve Vlašimi pokusil zaplatit nákup odcizenou platební kartou

Jeho jednání zachytily nainstalované kamery. Policisté tak žádají veřejnost o pomoc a spolupráci.
 

27.8.2019Policistům ujížděl v cizím vozidle

Osmadvacetiletý mladík ujížděl policistům ve vozidle, které nebylo jeho. Byl pod vlivem drog a nakonec havaroval.

14.8.2019Vloupal se do odstavených pracovních strojů

V případě odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dvě léta.

13.8.2019Sázavští policisté pátrají po muži, který se mohl dopustit majetkové trestné činnosti

K vloupání do vozidla došlo v Sázavě, v ulici Nádražní.

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Policistům ujížděl v cizím vozidle

Osmadvacetiletý mladík ujížděl policistům ve vozidle, které nebylo jeho. Byl pod vlivem drog a nakonec havaroval.

BENEŠOVSKO – Nyní je podezřelý ze spáchání přečinu neoprávněné užívání cizí věci, za což mu hrozí až dva roky za mřížemi.

 

Podezřelého chování mladého řidiče v osobním motorovém vozidle si policisté prvosledové hlídky všimli v pátek 2. srpna krátce před polednem v jedné z benešovských ulic. Jeho jízda se jim příliš nepozdávala, proto se rozhodli, že ho zastaví a zkontrolují. On jim ale začal ujíždět a na jejich výzvy nereagoval. Z Benešova pokračoval až do Čerčan, kde jeho jízda už po krátké chvíli skončila havárií. Mladík totiž nezvládl řízení a narazil do trafostanice. Způsobil tak škodu nejen na tomto zařízení, ale i na vozidle, které, jak se později ukázalo, nebylo jeho. Z nehody vyvázl nezraněn. Policisté proti němu použili donucovací prostředek hrozba namířenou střelnou zbraní a na místě jej, dle zákona, zajistili. S pouty na rukou skončil na služebně. Orientační zkouška na přítomnost omamných a psychotropních látek v organismu prokázala, že byl v době řízení pod vlivem drog. Vozidlo užíval bez souhlasu svojí známé, která je jeho majitelkou. Po provedení všech potřebných úkonů byl propuštěn na svobodu.

 

Případ nyní vedou policisté obvodního oddělení Čerčany ve zkráceném přípravném řízení pro přečin neoprávněné užívání cizí věci. Osmadvacetiletému mladíkovi sdělili podezření a prozatím je na svobodě. Nyní čeká na soud, který ho může poslat za mříže až na dva roky.  

 

nprap. Bc. Eva Stulíková

tisková mluvčí

P ČR Benešov

27. srpna 2019

publikováno 27.8.2019
vytvořilo Anawe