Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

6.5.2021Muž pokácel a odcizil 27 modřínů

BENEŠOVSKO- Policisté již mají podezřelého muže 

6.5.2021Šestatřicetiletý muž skončil za mřížemi

BENEŠOVSKO- Výčet jeho trestné činnosti je opravdu pestrý 

6.5.2021Šestatřicetiletý muž skončil za mřížemi

BENEŠOVSKO- Výčet jeho trestné činnosti je opravdu pestrý 

24.3.2021Trojice zlodějů si vyslechla obvinění

Již v minulosti se dopouštěli hlavně majetkové trestné činnosti 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Poznáváte muže ze záznamu?

Policie ČR, ú.o. Benešov

Vloupal se do objektu technických kontrol ve Vlašimi. 

V sobotu dne 23. ledna přijala vlašimská policejní hlídka oznámení o vloupání do budovy Stanice státní technické kontroly ve Vlašimi (STK). Policisté ihned vyjeli na místo a zjistili, že z pátka na sobotu, tedy ze dne 22. ledna na 23. leden, dosud neznámý pachatel vnikl na oplocený areál pozemku, kde se volně pohyboval. Následně měl páčit a poškodit okno a rám okna. Muž vnikl do objektu, kde ho zaujal psací stůl a především zásuvky ve stole, které vypáčil. Z jedné zásuvky odcizil pokladničku, ve které byly pouze drobné. Výše uvedeným jednáním muž způsobil škodu přesahující 25 tisíc korun, a to především na poškození věcí. Dopustil tak trestného činu krádeže a poškození cizí věci.

Při tomto jednání podezřelého muže zachytily nainstalované kamery. Jedná se o muže ve středních letech. Do tváře mu vidět není, jelikož ji má zahalenou a na hlavě má nasazenou kapuci a kšiltovku. Specifickým markantem je bunda nebo mikina, do které je muž oblečen. Jedná se o bundu s vojenským vzorem, která má na zadní části černý motiv lebky a nad ním nápis. Pod bundou má světle modrou mikinu s kapucí. Na kapuci je nápis ,,SET SAIL!“. Na nohou má šedé tepláky a obut je do sportovních bot. Na rukou má nasazeny černé rukavice.

Policisté se obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci. Jakékoliv informace, které by vedly k vypátrání osoby pachatele, přijmou vlašimští policisté na telefonním čísle: 974 871 750 nebo na služebním mobilním telefonu: 735 785 869.

Podezřelý muž

Podezřelý muž

Podezřelý muž

Podezřelý muž

por. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov

publikováno 26.1.2021

Reagujte na článek:

Informace o Vás
:
:
: *
: capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné