Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

24.3.2021Trojice zlodějů si vyslechla obvinění

Již v minulosti se dopouštěli hlavně majetkové trestné činnosti 

5.2.2021Profesionální práce psovodů a služebního psa jménem Hasko

Nyní již obviněného muže z přepadení benzinky ve Vlašimi vypátrali a zadrželi téměř hodinu a půl od oznámení. 

3.2.2021Vloupání do 4 vozidel

Poškozením vozidel a odcizením věcí z nich způsobil škodu téměř 50 tisíc korun. 

4.2.2021O dentální hygienu jim nejspíše nešlo

Pátráme po čtyřech mužích, kteří jsou podezřelí z krádeže zboží. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Pozor na podvody na internetu

Policie ČR, ú.o. Benešov

Poslali peníze, zboží jim však nedorazilo. 

Policisté z územního odboru Benešov se od začátku roku zabývají několika případy podvodného jednání ve virtuálním prostředí. Řeší především případy, ve kterých se jedná o podvod při prodeji zboží. Příběh je vždy velice podobný a často se jedná o prodej neexistujícího zboží v úmyslu se obohatit. Nakupující sleduje internetové portály se zbožím, které má v dobrém úmyslu zakoupit. Když ho nějaký produkt zaujme, vznikne emailová konverzace s prodávajícím. Ten požaduje finanční částku předem s tím, že nabízený produkt následně pošle. Když je podvodník ještě ,,odvážnější“ nebojí se navíc napsat o zaplacení poštovného předem. Vše ale končí zklamáním nakupujícího, který přišel o několik tisíc a prodávající s ním již nijak nekomunikuje. Ve většině případů policisté řeší podvody při nákupu elektroniky, jako jsou herní konzole nebo mobilní telefony. Jedná se o mnohem levnější elektroniku, než je její průměrná cena na trhu. Podvodné aktivity na internetu jsou nejčastějším druhem kyberkriminality. Na okrese Benešov policisté od začátku roku přijali více jak patnáct oznámení o podvodném prodeji na internetu.

Současná situace zapříčinila to, že se lidé zdržují především doma a někteří již mají dlouhou chvíli. Proto hledají na různých internetových portálech, co by si mohli domů pořídit. Nakupují elektroniku, jako jsou hrací konzole aj., aby se zabavili a zkrátili si tím čas. Ovšem je třeba pečlivě vybírat, na jakých serverech vybíráme, abychom nebyli podvedeni a náš úmysl neměl potom opačný účinek, z radosti – starosti.

Na co se zaměřit při nákupu zboží nebo služby na e-shopech (podobný je postup v oblasti inzerátů jako je prodej elektroniky, zvířat, pronájmy bytů apod.):

-důkladně si přečtěte veškeré dostupné recenze

-podvodné e-shopy prodávají zboží zpravidla za velice nízkou cenu

-na podvodných e-shopech je jen jedna možnost způsobu platby

Více se o podvodném jednání na internetu můžete dočíst zde.

por. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
7. května 2020

publikováno 7.5.2020