Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

30.10.2018S příchodem chladnějšího počasí a podzimu se blíží také den Památky zesnulých

Policisté zvýší dohled nejen na silnicích, ale také v okolí hřbitovů.

17.10.2018Policisté hledají svědky dopravní nehody a žádají tak veřejnost o spolupráci

Ke střetu seniora s osobním vozidlem došlo ve Vlašimi

22.8.2018Policie hledá svědky dubnové dopravní nehody v Čechticích

BENEŠOVSKO – Pětasedmdesátiletá řidička ve vozidle tovární značky Toyota Yaris se tady, na Náměstí Dr. Tyrše, měla střetnout s třináctiletým chlapcem. Ten utrpěl zlomeninu nohy a skončil v nemocnici. Okolnosti této události ale nejsou zcela jasné, proto se nyní policie obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci.

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Při dopravní akci se policisté zaměřovali zejména na kontrolu používání bezpečnostních pásů ve vozidlech, většinou ale odhalili jiné přestupky

bezpečnostní pásyaa

BENEŠOVSKO – Řidiči měli často v nepořádku doklady, nevyhovoval technický stav jejich vozidel, anebo překročili stanovenou rychlost. Jednoho řidiče navíc policisté přistihli pod vlivem alkoholu, dalšího pak pod vlivem jiných návykových látek. Jeden řidič měl dokonce pražským magistrátem vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel.

V průběhu akce zkontrolovali policisté celkem 190 vozidel a jejich osádek. Udělili 25 pokut v hodnotě 11 tisíc korun. Velká část přestupků se přitom týkala překročení stanovené rychlosti a nevyhovujícího technického stavu vozidel. Pouze ve 2 případech nebyli řidiči řádně připoutáni bezpečnostními pásy. Dva řidiče pak policisté za spáchané přestupky oznámili do dalšího správního řízení na příslušný úřad. Jednoho z nich totiž přistihli za volantem pod vlivem alkoholu, druhého pak pod vlivem jiné návykové látky. V jednom případě zahájili zkrácené přípravné řízení ve věci trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání proti sedmapadesátiletému řidiči. Ten usedl za volant, přestože měl Magistrátem hlavního města Prahy vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel na dobu šesti měsíců. Nyní mu tak hrozí až 2 roky odnětí svobody.    

Celorepubliková dopravně bezpečnostní akce TISPOL probíhala v pátek dne 16. března tohoto roku od osmi do jednadvaceti hodin. Policisté na Benešovsku se při ní zaměřovali zejména na kontrolu používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů ve vozidlech, na dodržování dalších obecně platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích, ale i na pátrání po osobách a věcech a problematiku ilegální migrace.

por. Bc. Eva Stulíková

tisková mluvčí      

P ČR Benešov

20. března 2018

publikováno 20.3.2018
vytvořilo Anawe