Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

6.5.2021Muž pokácel a odcizil 27 modřínů

BENEŠOVSKO- Policisté již mají podezřelého muže 

6.5.2021Šestatřicetiletý muž skončil za mřížemi

BENEŠOVSKO- Výčet jeho trestné činnosti je opravdu pestrý 

6.5.2021Šestatřicetiletý muž skončil za mřížemi

BENEŠOVSKO- Výčet jeho trestné činnosti je opravdu pestrý 

24.3.2021Trojice zlodějů si vyslechla obvinění

Již v minulosti se dopouštěli hlavně majetkové trestné činnosti 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Profesionální práce psovodů a služebního psa jménem Hasko

Policie ČR, ú.o. Benešov

Nyní již obviněného muže z přepadení benzinky ve Vlašimi vypátrali a zadrželi téměř hodinu a půl od oznámení. 

Ve čtvrtek 4. února 2021, krátce před půl jednou hodinou ranní, měl vstoupit sedmadvacetiletý cizinec do prodejního prostoru benzinové čerpací stanice v ulici Průmyslová ve Vlašimi. Následně měl přistoupit k obsluhujícímu muži, po kterém vyžadoval cigarety, ale neměl na jejich zaplacení. Když zjistil, že požadované cigarety bez úhrady nedostane, měl sáhnout rukou pod bundu a vytáhnout kuchyňský nůž. Ten měl ostřím přiložit obsluhujícímu muži na krk a pod pohrůžkou ublížení se dožadoval cigaret. Muž, který obsluhoval na čerpací stanici, na jednání cizince okamžitě reagoval a ruku útočníka i s nožem od sebe odstrčil. Přitom již útočník měl sáhnout do regálu s cigaretami, vzít jednu krabičku a  z prodejny a odejít.

Policisté ihned zahájili rozsáhlou pátrací akci po muži, který přepadl benzinku. Díky včasnému nasazení sil a prostředků se podezřelého muže podařilo velmi brzo vypátrat. Jen hodinu a půl od oznámení události měl muž již pouta na rukou. Do akce bylo nasezeno několik policejních hlídek, včetně hlídky středočeských psovodů se služebním psem jménem Hasko. Policejní pes byl uveden k vyhledání možné pachové stopy a k průzkumu terénu za účelem vyhledání osob a věcí souvisejících se skutkem. Služební pes vedl psovody k ulici Lidická, kde po několika metrech spatřili osobu odpovídající podezřelému z loupeže na benzině. Psovodi podezřelého ihned zadrželi. V zadrženém muži byl bezpečně ztotožněn muž, který měl přepadnout obsluhu benzinové čerpací stanice ve Vlašimi. Při zadržení měl muž u sebe krabičku cigaret i kuchyňský nůž o délce ostří 13 cm. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu, proto policisté u zadrženého provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu. Přístroj Dräger ukázal pozitivní hodnotu s výsledkem přes dvě promile.

V souvislosti s loupežným přepadením benzinové čerpací stanice ve Vlašimi zahájili benešovští kriminalisté ve čtvrtek 4. února 2021, v odpoledních hodinách, trestní stíhání sedmadvacetiletého cizince, a to pro zločin loupeže. Zároveň byl kriminalisty podán státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Soud vazbu akceptoval a obviněný muž je stíhán vazebně. V případě uznání viny před soudem hrozí muži podle trestního zákoníku trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.

por. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
5. února 2021

 

Hlídka psovodů a služební pes HaskoNůž nalezen u zadrženého muže

                  Hlídka psovodů a služební pes Hasko                                                              Nůž nalezen u zadrženého muže

 

publikováno 5.2.2021