Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

5.2.2021Profesionální práce psovodů a služebního psa jménem Hasko

Nyní již obviněného muže z přepadení benzinky ve Vlašimi vypátrali a zadrželi téměř hodinu a půl od oznámení. 

3.2.2021Vloupání do 4 vozidel

Poškozením vozidel a odcizením věcí z nich způsobil škodu téměř 50 tisíc korun. 

4.2.2021O dentální hygienu jim nejspíše nešlo

Pátráme po čtyřech mužích, kteří jsou podezřelí z krádeže zboží. 

29.1.2021Nadýchal více jak tři promile

Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Prozatím neznámý pachatel odcizil ze sklepní kóje ve Vlašimi elektrokolo

Policie ČR, ú.o. Benešov

Policisté žádají veřejnost o spolupráci. Přijmou jakékoliv informace, které by mohli přispět k objasnění tohoto skutku. 

V přesně neurčenou dobu, ve dnech od 7. - 10. února letošního roku, dosud neznámý pachatel odcizil ze sklepní kóje pánské jízdní elektrokolo. Vloupal se do jednoho ze sklepů panelového domu, který se nachází v ulici Družstevní ve Vlašimi. Nejprve z petlice odstranil visací zámek a zajistil si tak volný vstup do kóje. Tu prohledal a následně z ní odcizil pánské elektrokolo výrobní značky LEADER FOX, LF GRASS 29. K dalším markantům můžeme uvést, že se jedná o elektrokolo černé barvy se zelenými pruhy, výrobní číslo rámu je OF1540284. Na kole převažuje spíše černá matná barva s výrazně zelenými nápisy. Přední i zadní strana je opatřena nabíjecími bateriemi. Pod sedlem je uschován zámek k jeho zabezpečení. Na řídítkách jsou černé pěnové gripy a display, který uvádí stav kilometrů, rychlost jízdy, stav baterie a další údaje. V době odcizení bylo na display uvedeno, že kolo má najeto něco přes 6 200 kilometrů. Na rámu, řídítkách a baterii jsou nalepeny bílo-červené proužky. Součástí výrobku jsou také kotoučové brzdy značky Schimano. Kolo je nově vybaveno gelovým sedlem a černými předními i zadními blatníky. Další znak, podle kterého jde kolo upřesnit, spočívá v mírném prohnutí levé šlapky.

Tímto protiprávním jednáním pachatel způsobil škodu přesahující částku 30 000 korun. Dopustil se tak přečinu krádež a porušování domovní svobody, za což mu v případě dopadení a odsouzení hrozí až tři roky za mřížemi.

Policisté se případem intenzivně zabývají. Pátrají jak po lupiči, tak po odcizeném kole. Zatím se jim však nedaří ztotožnit osobu pachatele. Žádají tak o spolupráci širokou veřejnost. Jakékoliv informace, které by mohli přispět k objasnění tohoto trestného činu, přijmou vlašimští policisté na telefonních číslech: 974 871 750, 735 785 869. Využít můžete také tísňovou linku 158.

nprap. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
15. února 2018

Elektrokolo

publikováno 15.2.2018

Reagujte na článek:

Informace o Vás
:
:
: *
: capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné