Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

14.8.2019Vloupal se do odstavených pracovních strojů

V případě odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dvě léta.

13.8.2019Sázavští policisté pátrají po muži, který se mohl dopustit majetkové trestné činnosti

K vloupání do vozidla došlo v Sázavě, v ulici Nádražní.

9.8.2019Opakovaně kradli v obchodních domech ve Vlašimi

Odcizili několik lahví alkoholu a čokolády.

1.8.2019Benešovští kriminalisté pátrají po patnáctileté dívce

Naposledy byla viděna v Čerčanech na Benešovsku.

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Řidič nákladního vozidla s návěsem nezastavil a ujel z místa dopravní nehody

Policie ČR, ú.o. Benešovbb

Policisté ze skupiny dopravních nehod po řidiči a nákladním vozidle s návěsem pátrají. Prozatím ale nemají mnoho poznatků, proto žádají veřejnost o pomoc a spolupráci.

V neděli 3. února letošního roku jel před šestou hodinou ranní třiatřicetiletý řidič v osobním vozidle tovární značky Škoda Fabia combi modré barvy po silnici č. I/3 ve směru od Tábora na Benešov. Opačným směrem, tedy na Tábor, jel řidič s nákladním vozidlem s návěsem. Ten v úseku 26, 127. km této silnice, v pravotočivé zatáčce před obcí Olbramovice, s největší pravděpodobností dostal smyk a návěs se zpříčil přes komunikaci. Následkem toho došlo ke střetu levého boku návěsu s přední částí vozidla Škoda Fabia combi. Osobní vozidlo bylo nárazem odmrštěno do pravého příkopu mimo komunikaci (ve směru jízdy na Benešov). Řidič osobního vozidla utrpěl zranění, se kterými byl převezen ZZS do nemocnice k dalšímu ošetření. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou.

Řidič nákladního vozidla s návěsem nezastavil, neposkytl řidiči vozidla Škoda Fabia první pomoc a z místa dopravní nehody ujel. Policisté po řidiči a uvedeném vozidle intenzivně pátrají, ale nemají prozatím příliš poznatků. Žádají tak veřejnost o pomoc a spolupráci. Dopravní policisté pátrají po nákladním vozidle nezjištěné značky a návěsu značky Kögel, který by měl být poškozen na levé straně v oblasti přední nápravy. Zároveň by mu měla na levé straně chybět ochranná zábrana proti podjetí. Řidič od dopravní nehody ujel směrem na Olbramovice. Ve své jízdě dál pokračoval buď na Tábor, anebo na silnici č. I/18 na Sedlčany. Policisté se obracejí především na řidiče, kteří v neděli 3. února 2019 před šestou hodinou ranní jeli po uvedené komunikaci a mohli se tak stát svědky této dopravní nehody, aby je kontaktovali. Jakékoliv informace přijmou na telefonním čísle 735 785 559, anebo na lince tísňového volání 158. Za pomoc a spolupráci děkujeme.

nprap. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
5. února 2019

publikováno 5.2.2019

Reagujte na článek:

Informace o Vás
:
:
: *
: capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné
vytvořilo Anawe