Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

24.3.2021Trojice zlodějů si vyslechla obvinění

Již v minulosti se dopouštěli hlavně majetkové trestné činnosti 

5.2.2021Profesionální práce psovodů a služebního psa jménem Hasko

Nyní již obviněného muže z přepadení benzinky ve Vlašimi vypátrali a zadrželi téměř hodinu a půl od oznámení. 

3.2.2021Vloupání do 4 vozidel

Poškozením vozidel a odcizením věcí z nich způsobil škodu téměř 50 tisíc korun. 

4.2.2021O dentální hygienu jim nejspíše nešlo

Pátráme po čtyřech mužích, kteří jsou podezřelí z krádeže zboží. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Řidič se v koloně na silnici č. I/3 u obce Hostišov otáčel do protisměru a způsobil tak vážnou dopravní nehodu

Policie ČR, ú.o. Benešov

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.
 

V neděli dne 21. července krátce před jednou hodinou odpolední zasahovaly na silnici č. I/3 všechny složky integrovaného záchranného systému. Řidič v osobním vozidle tovární značky Audi A4 Avant jel po této komunikaci ve směru od Miličína na Votice. U obce Hostišov dojel stojící kolonu vozidel a následně se začal přes dvojitou souvislou podélnou čáru otáčet zpět na Miličín. Při tomto manévru ale vjel do jízdní dráhy osobnímu vozidlu výrobní značky BMW a došlo ke střetu obou vozidel. Po nárazu skončilo vozidlo BMW mimo komunikaci. Všechny tři osoby, které v něm cestovaly, utrpěly zranění. Řidička a spolujezdec skončili s lehkým zraněním na ošetření v nemocnici, další nezletilou osobu musel do nemocnice transportovat záchranářský vrtulník. Policisté na místě u obou řidičů vyloučili přítomnost alkoholu provedenou dechovou zkouškou. Celou událostí se zabývají policisté z dopravního inspektorátu v Benešově.

Silnice č. I/3, též známá jako E55, je jednou z nejfrekventovanějších komunikací, která vede přes okres Benešov. Je to důležitá spojnice při cestě do hlavního města, ale také na jih Čech. Denně tudy projede více než dvacet tisíc vozidel. Nejčastěji ráno ve všední dny, jelikož spousta lidí jezdí ve svém vozidle do zaměstnání do Prahy. Aktuální dopravní situaci u obce Mirošovice komplikuje také oprava mostu. V rámci probíhající stavby a bezpečnosti pracovníků a účastníků silničního provozu je zde snížená rychlost, a to na 80 km/h a na 60 km/h. Řidiči tak musí počítat s ranními nárazovými kolonami. Pravidelně se na této komunikaci tvoří kolony také v pátek v odpoledních hodinách, protože spousta řidičů cestuje na víkend na jih, a naopak v odpoledních hodinách v neděli, když tito rekreanti cestují zase zpět do Prahy. Velice často komunikaci také využívají lidé, kteří jezdí na dovolené. Z hlediska dopravy tak viditelně houstne provoz a vznikají tak přerušovaně kolony. Pokud na této silnici dojde k vážné dopravní nehodě, při které zasahují složky integrovaného záchranného systému, a nelze stanovit objízdnou trasu, je jasné, že ostatní řidiči dojedou do svého cíle o něco později. Vždy je na prvním místě záchrana života a zdraví účastníků dopravní nehody. Proto by měli být řidiči, kteří se ocitnou v koloně, trpěliví a nedopouštět se přestupků, které v konečném důsledku mohou vést k většímu neštěstí.

nprap. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
23. července 2019

publikováno 23.7.2019