Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

24.3.2021Trojice zlodějů si vyslechla obvinění

Již v minulosti se dopouštěli hlavně majetkové trestné činnosti 

5.2.2021Profesionální práce psovodů a služebního psa jménem Hasko

Nyní již obviněného muže z přepadení benzinky ve Vlašimi vypátrali a zadrželi téměř hodinu a půl od oznámení. 

3.2.2021Vloupání do 4 vozidel

Poškozením vozidel a odcizením věcí z nich způsobil škodu téměř 50 tisíc korun. 

4.2.2021O dentální hygienu jim nejspíše nešlo

Pátráme po čtyřech mužích, kteří jsou podezřelí z krádeže zboží. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

S příchodem chladnějšího počasí a podzimu se blíží také den Památky zesnulých

Policie ČR, ú.o. Benešov

Policisté zvýší dohled nejen na silnicích, ale také v okolí hřbitovů.

Již brzy přijde den, kdy lidé zavzpomínají na své milované zesnulé. Jedná se o tento pátek 2. listopadu. Na Dušičky většina pořizuje květiny a svíčky, aby mohli vyzdobit hrob svých milovaných a vyjádřit jim tak lásku ve svých srdcích. V souvislosti s tímto svátkem a následujícím víkendem houstne i silniční provoz. Na silnice vyrážejí i tzv. sváteční řidiči, kteří nejsou tolik vyježdení jako řidiči, co jsou téměř denně na silnicích. Apelujeme tak na řidiče, aby byli trpěliví a k ostatním účastníkům silničního provozu ohleduplní. Vzhledem k tomu, že je podzim spjat s deštivým a mlhavým počasím, které řidičům jízdu příliš neusnadňuje, měli by jezdit s rozvahou a se zvýšenou opatrností. Je potřeba si také uvědomit, že od 1. listopadu je povinností řidiče mít na vozidle zimní typ pneumatik, a to pokud se na pozemní komunikaci bude nacházet souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza nebo to lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat. Použití zimních pneumatik je na některých místech také stanoveno dopravní značkou. Policisté zvýší dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. Budou kontrolovat dodržení ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Zvýšená kontrola bude ze strany policie probíhat také na přilehlých parkovištích hřbitovů. Potencionální pachatelé vědí, že v období Dušiček hřbitov navštěvuje spousta osob. Vědí také, že většina pietních míst je situována na okraji obce, proto lidé na hřbitovy přijíždějí ve svých vozidlech. Řidiči i ostatní spolujezdci by si tak měli dávat pozor, co ve vozidlech nechávají volně položeno. Věskeré cennosti by měli nosit vždy při sobě, anebo je odložit do zavazadlového prostoru, ať vizuálně nepřitahují zloděje.

Stejně tak by lidé neměli nechávat při úpravě hrobů své kabelky, peněženky, apod., volně položené a bez dohledu. Zkušenému zloději stačí krátký okamžik na to, aby si vzal to, co chce. Při zvýšené opatrnosti se tak návštěvníci hřbitovů můžou vyvarovat dalším nepříjemnostem, které by v této souvislosti museli řešit.

Pokud se i přes veškeré snahy stanete obětí trestné činnosti, vyrozumte o tom policii, nejlépe na lince tíňového volání 158.

nprap. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
30. října 2018

publikováno 30.10.2018