Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

17.5.2021Nábor k Policii České republiky

I Ty se můžeš stát jedním z nás

Hledáme muže i ženy starší 18 let se smyslem pro zodpovědnou a smysluplnou práci, při které budou chránit život a zdraví občanů České republiky a jejich majetek.

Umíte se dobře a rychle rozhodnout?

Jste zodpovědní?

Chcete pomáhat ostatním?

Rádi sportujete?

Jste iniciativní při plnění svěřených úkolů?

Máte pozitivní přístup k sebevzdělávání?

Nejsou vám cizí slova – čest, odvaha, spravedlnost. Potom hledáme právě Vás a těšíme se, že rozšíříte naše řady a stanete se příslušníky Policie České republiky Územního odboru Benešov.

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

Zobrazit vše

Aktuální informace

15.9.2021Víkend benešovských policistů trošku jinak

BENEŠOVSKO - O víkendu se benešovští policisté účastnili hned několika akcí pro veřejnost a byla to velmi zajímavá podívaná.

16.7.2021Pomozte s pátráním po odcizeném motocyklu
BENEŠOVSKO - Majiteli byl motocykl odcizen koncem června

Benešovští policisté pátrají po zloději, který v době od 28. června od 20 hodin do 29. června do 20:18 hodin odcizil z pergoly u rodinného domu motocykl na adrese Chlístov - Žabovřesky na Benešovsku.

21.6.2021Vytvoř svou kampaň! - Bezpečnost chodců a cyklistů očima dětí

Město Vlašim vyhlásilo dne 6.dubna 2021, jakožto měsíci bezpečnosti, ve spolupráci s partnery soutěž pro žáky základních škol a nižšího stupně gymnázia pod názvem Bezpečnost chodců a cyklistů očima dětí! Úkolem dětí byla vytvořit vlastní kampaň formou plakátu, prezentace či videospotu.

2.6.2021Policie hledá sedmadvacetiletého muže, který nenastoupil do vězení

BENEŠOVSKO - Víte, kde se muž nachází? Volejte linku 158. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Šestatřicetiletý muž skončil za mřížemi

Policie ČR, ú.o. Benešov

BENEŠOVSKO- Výčet jeho trestné činnosti je opravdu pestrý 

 

Benešovští kriminalisté zahájili trestní stíhání šestatřicetiletého muže, kterého viní hned z několika činů, a to pokračujícího přečinu krádeže, přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, zločinu krádeže a přečinu poškození cizí věci.
V listopadu roku 2020 měl ze zaparkovaného sanitního vozu odcizit batoh, peněženku, ve které bylo několik platebních karet a finanční hotovost 21 tisíc korun, dále léky a služební reflexní bunda.
Dále měl 11. ledna roku 2021 překonat oplocení rodinného domu, vstoupit do domu a zde následně odcizit hotovost ve výši půl milionu korun a několik parfémů. 
Ve třetím případě se pak šestatřicetiletý muž měl v březnu 2021 vloupat do prostor zimního stadionu, u kterého vypáčil dvoukřídlé dveře, zde odcizil tablet, nafukovací kompresor míčů, finanční hotovost, alkoholické nápoje, potraviny, ale i charitativní pokladničku, ve které byla finanční hotovost kolem 3 tisíc korun. I přesto, že zalepil některé kamery, byl dalšími kamerami na místě zachycen a to dokonce dvakrát. 
Usilovnou prací benešovských kriminalistů se podařilo zajistit dostatek důkazů a stop a následně při provedené domovní prohlídce i několik předmětů pocházející z trestné činnosti a muž tak skončil ve vazbě. Policisté prověřují i další trestnou činnost na Benešovsku a zjišťují, zda muž nemá na svém kontě i nějaké další skutky.
Již v minulosti byl odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody na tři roky, které si odpykal za obdobnou trestnou činnost. Nyní mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na 2 roky až 8 let.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí

publikováno 6.5.2021