Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

12.7.2018Opakované újezdy muže od benzinových čerpacích stanic bez zaplacení natankovaných pohonných hmot

Policisté řeší případy újezdů od benziny u silnice I/3 u obce Votice a od benziny na dálnici D3 u obce Mezno, kterých se dopustil stejný pachatel. Jeho podobu zachytily nainstalované kamery. Žádáme tak veřejnost o pomoc při jeho ztotožnění.

25.6.2018Letní sezona v rekreačních a turistických oblastech se blíží

Upozorňujeme tak osoby, aby si dávaly pozor na svá zavazadla a dodržovaly pár preventivních rad. 

11.6.2018Dopravně bezpečnostní akce v rámci mezinárodní organizace ,,TISPOL“

Celkem policisté zkontrolovali 249 motorových vozidel a řešili 49 přestupků v dopravě. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Setkání policistů Krajského ředitelství policie Středočeského kraje se studenty 4. ročníků Obchodní akademie Vlašim

testaa

Dne 21. 11. 2017 proběhlo v tělocvičně Obchodní akademie Vlašim setkání policistů Krajského ředitelství policie Středočeského kraje se studenty 4. ročníků.

Setkání proběhlo v netradičním, aktivním a vtipném duchu spočívající v aktivním zapojení studentů do činnosti při semináři. Cíle semináře bylo seznámit studenty s činností Policie ČR při plnění úkolů v souladu se zákonem. Aby se studenti dokázali vcítit do práce policisty, mohli si vyzkoušet test fyzické připravenosti, který policisté pravidelně absolvují. Většina studentů se těší dobré fyzické kondici, ale mnohým naopak test odhalil slabiny.

Policisté je seznámili i se základní zásadou osobní ochrany občana, kterou je: „nejlepší obrana je útěk“, která však u policistů nepřipadá v úvahu. Studenti si vyzkoušeli například vyproštění s úchopu a viděli v činnosti slzotvornou střelu na znehybnění útočníka (tzv. pepřák). 

Na závěr dostali studenti na informace i o možnostech práce u Policie ČR, jejich výhodách a úskalích.

Přístup studentům k semináři byl pro přítomné policisty příjemným zážitkem a smysluplně stráveným dopolednem, které, doufejme, bude ku prospěchu studentů i Policie ČR. Policisté budou v této aktivitě pokračovat i na další školách v okrese Benešov.

 

plk. Ing. Mgr. Pavel Havránek
vedoucí odboru

publikováno 23.11.2017
sebeobranaaa testováníaa
vytvořilo Anawe